אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רותי עופר מתגוננת: לא חתמתי על מסמכי הערבות ליעקב לוקסנבורג צילום: אביגיל עוזי

רותי עופר מתגוננת: לא חתמתי על מסמכי הערבות ליעקב לוקסנבורג

בית המשפט אפשר לרותי עופר ולמנהלי העיזבון של בעלה המנוח, יולי עופר, להגיש כתב הגנה בתביעה של 18 מיליון שקל מצד חברת לפידות, בשליטתו של לוקסנבורג

27.12.2012, 07:46 | לירוי פרי

בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד ריכז אליו אתמול כמה דמויות נוצצות בשוק המקומי, וזאת בעקבות המאבק המשפטי שמתנהל בין חברת חיפושי הנפט לפידות לבין חברת הנדל"ן סנטראל יורופיאן. בעלת השליטה בסנטראל היא רותי עופר (אלמנתו של יולי עופר המנוח), שהגיעה לביהמ"ש בלוויית בנה מארק, ועם גורמים נוספים מקבוצת סנטראל. יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות, הגיע עם המנכ"ל אלי קמר.

קראו עוד בכלכליסט

הצדדים התקבצו בפני השופטת ריקי שמולביץ בשל תביעה שהוגשה על ידי לפידות בסדר דין מקוצר (ללא רשות לנתבעים להתגונן), שעניינה דרישת חוב של 18 מיליון שקל מידי סנטראל יורופיאן ובעלי השליטה בה. החוב נולד מעסקה שהושלמה ב־2009, במסגרתה רכשה סנטראל את השליטה באינוונטק מידי לפידות, במספר פעימות. לאחר השלמת שתי הפעימות הראשונות, לפידות טוענת כי סנטראל התחייבה להשלים גם את הפעימה האחרונה, קרי לרכוש מלפידות את יתרת מניות אינוונטק שבידיה (11%) ב־18 מיליון שקל. מנגד, בסנטראל מעלים טענות המטילות ספק בדבר כשרותה ותקפותה של העסקה.

יעקב לוקסנבורג, צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג, צילום: אוראל כהן

לפני הכניסה לאולם, ניתן היה לחוש במתח שליווה את ציפיית הצדדים לשמוע את עדותה של רותי עופר. אלא שהשופטת הנמיכה את הציפיות והבהירה כי ההליך יוסר מסדר דין מקוצר, והצדדים - רותי עופר ומנהלי העיזבון של יולי עופר - יורשו להגיש כתבי הגנה. החלטת השופטת תאלץ את לוקסנבורג ולפידות להמתין עוד 4 חודשים לפחות עד להכרעה בתיק. במהלך הדיון עלו טענות מצד עורכי דינה של רותי עופר בדבר זיוף אפשרי של חתימתה על מסמכי הערבות, שניתנה כביכול ללוקסנבורג.

"תראה את השקשוקה של משפחת עופר", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל לפידות אלי קמר באחת ההפסקות הקצובות שאפשרה השופטת. השלב שריכז את עיקר העניין נסוב על החקירה המתמשכת שערך עוה"ד של לפידות, בעז בן צור, לרן בר תקווה, שכיהן בעת סגירת העסקה כסמנכ"ל הכספים של סנטראל ומכהן כיום כמנכ"ל החברה־האם, פרימיום.

בר תקווה הגיש לביהמ"ש טיעונים שמניחים, לטענתו, את הבסיס לסירוב לכאורה של סנטראל לשלם את אותם 18 מיליון שקל. בין היתר העלה עסקאות שנויות במחלוקת, וכן טענות בדבר דירקטורים בלפידות שהיו נגועים בעניין אישי עת בוצעה העסקה.

במהלך הדיון הגיש עו"ד בן צור לביהמ"ש מכתב ששלחה לפידות בתחילת השבוע לדירקטוריון אינוונטק תחת הכותרת "חשד למשיכת כספים שלא כדין". לפי המכתב, לפידות טוענת בין היתר למשיכת דמי ניהול מאינוונטק שלא כחוק, וכן לתשלום שכר שלא אושר עבור מנכ"ל אינוונטק, אורלי פארן.

מאינוונטק נמסר כי "החברה מצרה על פניית לפידות והעיתוי שלה, ערב דיון ביהמ"ש, וכן כי לפידות נלחמת עם סנטראל יורופיאן באמצעות אינוונטק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות