אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק אגוד תובע 5.5 מיליון שקל מעיזבונו של יולי עופר

בנק אגוד תובע 5.5 מיליון שקל מעיזבונו של יולי עופר

לדברי הבנק, הוא העמיד לטובת חברת סנטרל יורופיאן, שבשליטת עופר, הלוואה בסך מיליון יורו לשם מימון פעילותה ועופר היה ערב להבטחת פירעון ההלוואה

29.12.2012, 08:16 | יצחק דנון
עיזבונו של איש העסקים יולי עופר נתבע לשלם 5.5 מיליון שקל לבנק אגוד בטענה לערבותו לחובותיה של חברת הנדל"ן סנטרל יורופיאן אסטייטס אנ.וי מהולנד, הפועלת בארץ באמצעות חברת הבת סנטרל יורופיאן אסטייטס ניהול ישראל מת"א. בתביעה נאמר, כי יולי עופר היה בעל השליטה בחברה הזרה שתחומי פעילותה הינם תחום הנדל"ן במרכז ובמזרח אירופה, וחתם בינואר 2010 על כתב ערבות מוגבלת בסכום של עד מיליון יורו להבטחת פירעון חובותיה של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

תביעה זו מצטרפת לתביעה נוספת מעיזבונו של עופר בשל אותה חברה. חברת לפידות של יעקב לוקסנבורג הגישה ביוני תביעה של 17.5 מיליון שקל נגד אלמנתו של עופר, רות עופר, ומנהלי עיזבונו בטענה שסנטראל יורופיאן נקלעה לקשיים ולא שילמה לה את חובה.

איש העסקים יולי עופר, צילום: עמית שעל איש העסקים יולי עופר | צילום: עמית שעל איש העסקים יולי עופר, צילום: עמית שעל

לדברי הבנק, הוא העמיד לטובת החברה הלוואה בסך מיליון יורו לשם מימון פעילותה וזו התחייבה לפרוע את ההלוואה בתוך שנה, כלומר עד ליום 28.1.2011 . יחד עם בקשת ההלוואה, חתם עופר על כתב הערבות להבטחת פירעון ההלוואה. הבנק נעתר לבקשת החברה להארכת תקופת ההלוואה בשנה נוספת עד ינואר 2012. בספטמבר 2011 נפטר  עופר וכעבור כחודש הבנק פנה למנהלי עיזבונו, עורכי הדין ראובן בכר וצבי אפרת וביקש כי יעדכנו את יורשיו של עופר בגובה החוב ע"ס 5.3 מיליון שקל.

בתביעה נאמר כי פטירתו של עופר השפיעה לרעה על מצבה של החברה לאור היותו דמות מרכזית בפעילותה, בין היתר בקשריו העסקיים, במוניטין, בהתווית האסטרטגיה של החברה, וזאת לצד עוצמתו הפיננסית ונכונותו לתמוך בחברה לשם עמידה במחויביותיה.

לדברי הבנק, מנהלי העיזבון טענו כי בסופו של יום יהיה די בנכסי העיזבון כדי לפרוע את כל חובות העיזבון וביקשו מהבנק פעם נוספת להמתין עם נקיטת ההליכים כנגד העיזבון.

לטענת הבנק, בעוד הוא נעתר לבקשות מנהלי העיזבון למתן ארכות לפירעון החוב במשך כמעט שנה, בתקווה לקבל תשובות ברורות ממנהלי העיזבון, ניהול העיזבון נעשה באופן בלתי שקוף כלפי הבנק ומנהליו לא סיפקו שום ביטחונות אפילו לא ברמת התחייבות בלבד, לפירעון חוב העיזבון לבנק.

טרם הוגשה בקשת רשות להתגונן מאחר שמדובר בתביעה שהוגשה בהליך של סדר דין מקוצר.

 

ממנהלי העיזבון לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות