אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הווילה של ערן מזרחי תימכר ב-10.4 מיליון שקל צילום: שאול גולן

הווילה של ערן מזרחי תימכר ב-10.4 מיליון שקל

השופטת אלשיך אישרה כי במסגרת כינוס נכסיו של יועץ ההשקעות המואשם בגניבה של 45 מיליון שקל, תימכר הווילה שלו לתמר מנור מורל

08.01.2013, 15:30 | יצחק דנון

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, ורדה אלשיך, אישרה היום (ג') כי הווילה של ערן מזרחי, יועץ ההשקעות המואשם בהונאה - המכונה "העוקץ מסביון" ו"מיידוף הישראלי" - תימכר לתמר מנור מורל ב-10.4 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

כונסי הנכסים של הנכס, עורכי הדין חזי חכם ואיתן ארז פעלו במשותף למכירת הנכס עליו רשומה משכנתא לטובת בנק לאומי למשכנתאות על סך 4 מיליון שקל. הכונסים הזמינו שומה לנכס משמאי המקרקעין יריב קינן, שהעריך את שווי הנכס בשוק החופשי בסך 9.5 מיליון שקל ושווי למימוש מהיר בסך 7.6 מיליון שקל.

הכונסים פירסמו הזמנה להציע הצעות וקיבלו 4 הצעת לרכישת הנכס אשר 3 מתוכן עמדו על סך 5 מיליון שקל והוגשו על ידי משה בר שלטון, אמיר ושרון יגודה וזאב כהן. ההצעה הרביעית, על סך 9.2 מיליון שקל הוגשה על ידי תמר מנור מורל. הכונסים קבעו התמחרות שבמהלכה העלתה תמר מנור את הצעתה לסכום של 10.4 מיליון שקל, סכום שלדברי הכונסים גבוה משווי השוק של הנכס ב-900 אלף שקל וכן הינו גבוה מהשווי שנקבע בשומת המקרקעין למכירה במימוש מהיר ב-2.8 מיליון שקל.

בנסיבות אלה, מאחר והצעתה של תמר מנור גבוהה מהערכת השמאי למכירה בכינוס ואף משווי השוק, החליטו כונסי הנכסים כי מדובר בהצעה ראויה וביקשו מהשופטת אלשיך לאשרה. בהחלטתה ציינה אלשיך, כי לאור נימוקי הבקשה ונוכח עמדת כונס הנכסים הרשמי היא מאשרת את הבקשה למכירת הנכס.

ערן מזרחי, "העוקץ מסביון", צילום: שאול גולן ערן מזרחי, "העוקץ מסביון" | צילום: שאול גולן ערן מזרחי, "העוקץ מסביון", צילום: שאול גולן

אתמול פורסם כי מתקיימים מגעים לעסקת טיעון במשפטו של ערן מזרחי, יועץ ההשקעות הנאשם בהונאה. התביעה וההגנה במשפטו של ערן מזרחי ביקשו מהשופט המחוזי בתל אביב צבי גורפינקל לדחות את מתן תשובתו של מזרחי לכתב האישום נגדו על מנת לאפשר להם להמשיך במגעים לעסקת טיעון בתיק.

ביום ראשון השבוע פורסם, כי מנהל נכסיו של ערן מזרחי, "העוקץ מסביון", פנה לבית המשפט בבקשה לאפשר לו להביע בפניו את עמדת קורבנותיו של מזרחי בטרם תאושר עסקת טיעון במשפטו. עו"ד איתן ארז חושש שחתימה על עסקה עשויה למנוע את השבת הכסף לקורבנות שנפגעו ממעשיו, וכן טוען כי קיימת סכנה לכך שמזרחי לא יחשוף לעולם את מקום הימצאות הכספים שנטל.

נגד מזרחי הוגש לפני כשבעה חודשים כתב אישום, הכולל 96 סעיפי אישום - בהם הלבנת הון ב-250 אלף שקל. כתב האישום מפרט את שמות 94 קורבנות של מזרחי, בהם בני משפחתו, חברים ואנשים קשיי יום, מהם גנב לא פחות מ-45 מיליון שקל, תוך שהוא מתחזה למנהל השקעות ומציג בפניהם מצגי שווא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות