אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש מחיר לשיפוץ קו"ח: שיקר בראיון העבודה וישלם למעסיק 40 אלף שקל צילום: shutterstock

יש מחיר לשיפוץ קו"ח: שיקר בראיון העבודה וישלם למעסיק 40 אלף שקל

המעסיק טען שהעובד התגלה כ"רשלני וחובבני" אף שטען שיש לו ניסיון כטכנאי התקנות, דבר שהתברר כמוטעה. ביה"ד לעבודה הטיל על העובד לשלם לחברה 40 אלף שקל על הנזק והוצאות משפט

18.02.2013, 08:40 | יצחק דנון

שופטת בית הדין לעבודה בחיפה איטה קציר הטילה על עובד לשעבר לפצות את המעסיקה על הנזקים שגרם במהלך עבודתו. ב.ד מיקוד תקשורת וביטחון, המתמחה במערכות אבטחה וגילוי אש, טענה באמצעות עו"ד שי גרינוולד, שהעובד, שעבד אצלה כשלושה חודשים כטכנאי התקנות ושירות, שיקר בקורות החיים שלו ובראיון העבודה שנערך לו, והציג את עצמו כהנדסאי אלקטרוניקה, ואף טען שיש לו ניסיון תעסוקתי בתחום.

קראו עוד בכלכליסט

החברה טענה בכתב התביעה שהאיש התקבל לעבודה בזכות המידע הזה, אלא שאז, לטענת התובעת, "הנתבע ביצע עבודה רשלנית וחובבנית בפרויקטים שאליהם נשלח, לא הכיר את התקינה הרלבנטית ועבודתו ארכה הרבה מעבר למצופה". עוד טענה התובעת שהתברר לה שהנתבע לא הועסק לפני כן כטכנאי התקנות, אלא כטכנאי שירות.

הנתבע שיקר בקורות החיים (תמונת אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק הנתבע שיקר בקורות החיים (תמונת אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק הנתבע שיקר בקורות החיים (תמונת אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

הנתבע, באמצעות עו"ד לירז קלי בן לולו, טען שניסיונה של התובעת להטיל עליו אחריות לנזקים שאירעו בשל רשלנותה ומחדליה שלה עצמה הנו חוסר תום לב מוחלט, ושהתובעת לא סיפקה לו תוכניות בטרם הגיע לפרויקטים שאליהם נשלח. לדבריו, בעבר עבד בחברות גדולות ומעולם לא פוטר, ואף זכה לשבחים על עבודתו.

השופטת איטה קציר. "העובד הפר את חובת תום הלב", צילום: אתר בתי המשפט השופטת איטה קציר. "העובד הפר את חובת תום הלב" | צילום: אתר בתי המשפט השופטת איטה קציר. "העובד הפר את חובת תום הלב", צילום: אתר בתי המשפט

בית הדין קבע שטענת הנתבע שניסיונו המקצועי כטכנאי שירות כלל גם התקנות היא "טענה תמוהה" ו"שאינה תואמת את טיב ואיכות עבודתו בפועל בביצוע ההתקנות בפרויקטים שאליהם נשלח". בנוסף, קבעה השופטת שהנתבע גם לא הציג כל ראיה שעסק בהתקנת מערכות אבטחה וגילוי אש בטרם התקבל לעבודה אצל התובעת, כטענתו. בית הדין אף התרשם שמכתבי ההמלצה שהגיש הנתבע תומכים למעשה בטענת התובעת שהנתבע עסק בשירות למערכות קיימות, אך לא בהתקנת מערכות.

לדברי ביה"ד, "הנתבע נהג בחוסר תום לב מוחלט תוך הטעיית התובעת והצגת מצג שווא באשר לידע ולניסיון המקצועי שלו ובכך הפר את חובות תום הלב, הנאמנות וההגינות כלפי התובעת וגרם לה נזקים משמעותיים, ולכן עליו לפצותה על תיקון התקלות שהתגלו בעבודתו ועל עלויות הציוד שנאלצה לרכוש בסכום של 40 אלף שקל ובנוסף לשאת בהוצאות המשפטיות של החברה, 4,000 שקל". התובעת כבר הודיעה שהיא מערערת על סכום הפיצויים שנפסק לה.

תגיות

49 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה