אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספינינג בלי להזיע צילום: אוראל כהן

ספינינג בלי להזיע

הפידול במים באימון האקווה בייק מתאים לסובלים מבעיות ברכיים וגב ועובד על שרירים שאנם באים לביטוי בספינינג רגיל

21.05.2013, 11:45 | רעות ברנע

את שיעור האקווה בייק, שמתקיים בבריכה מחוממת במכון Fit & slim, המציא במקור רופא כדי לטפל באנשים הסובלים מבעיות במפרקים. רג'יס גדג׳ש, בעל המועדון ומדריך שיעור האקווה בייק, הוא ספורטאי וטריאתלוניסט שעלה לארץ לפני שנה מצרפת, ומאחוריו ניסיון של שנתיים באימון בשיטה בצרפת.

קראו עוד בכלכליסט

לכל אחד משבעת המשתתפים באימון זוג אופני כושר מיוחדים לשימוש במים. בדומה לשיעורי ספינינג רגילים, השיעור מתחיל בחימום ובהמשכו המשתתפים משנים מנחים על האופניים - נשענים קדימה, מפדלים בעמידה או נשענים לאחור ונתמכים על ידי המים עצמם. הפעילות בתוך המים יוצרת התנגדות נוספת לפעולת הפידול ולכן המאמץ יכול להיות רב יותר, ומצד שני החיכוך עם המים הוא בריא הרבה יותר לברכיים ולמפרקים השונים בגוף. "עבור רבים הסובלים מבעיות ברכיים או גב זו האפשרות היחידה לפעילות ספורטיבית", מסביר גדג'ש.

אקווה בייק: אימון אופניים בתוך המים, שמעצימים את העבודה, צילום: אוראל כהן אקווה בייק: אימון אופניים בתוך המים, שמעצימים את העבודה | צילום: אוראל כהן אקווה בייק: אימון אופניים בתוך המים, שמעצימים את העבודה, צילום: אוראל כהן

העובדה שמשקל הגוף לא מורגש במים מאפשרת גם ציפה מאחורי האופניים כאשר הרגליים ממשיכות לפדל או כפיפות בטן בשכיבה לאחור כאשר הרגליים נתמכות בכידון. בצורה זו עובדים המתאמנים בשיעור גם על שרירים נוספים שלא באים לידי ביטוי בשיעורי הספינינג הרגילים.

בהמשך מבצעים המתאמנים בהדרכתו האישית של גדג'ש גם תרגילי ידיים וזרועות תוך כדי פידול, ולסיום מבצעים מתיחות באמצעות האופניים. השיטה תתחבב במיוחד על מתאמנים שאינם אוהבים להזיע: למרות הפעילות המאומצת במהלך 45 דקות של שיעור, בתוך המים לא מרגישים אפילו טיפת זיעה אחת.

השיעור עובד על פיתוח סיבולת לב־ריאה במקביל לעבודה על שרירי רגליים, גב, בטן וידיים. החיכוך עם המים יוצר התנגדות, וזו מעצימה את האימון.

פרטים: בזל 34 ת"א. שיעור ניסיון: 95 שקל, 24 שיעורים: 2,300 שקל,

מינוי שנתי: 6,000 שקל. 03-9396666.

מד קלוריות: באימון של שעה שורפים 250–400 קלוריות

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות