אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג חותכת את דירוג האשראי של נאנט נדל"ן

מידרוג חותכת את דירוג האשראי של נאנט נדל"ן

דירוג החוב של יזמית הנדל"ן ירד ל־Ba2 בטענה כי לחברה "אתגרים משמעותיים בשירות החוב". במקביל דירוג אג"ח אדריאל ירד לרמה של D

14.07.2013, 08:33 | אסף גילעם

חברת הדירוג מידרוג הודיעה בסוף השבוע האחרון על הוצאת דירוג הסדרות של יזמית הנדל"ן נאנט מבחינת דירוג (Credit Review). במקביל הודיעה חברת הדירוג על הורדת דירוג לסדרות ב', ג' וד' של החברה מ־Ba1 ל־Ba2 תוך הותרת אופק הדירוג שלילי.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במכה נוספת ליזמית הנדל"ן למגורים במזרח אירופה שבניהולו של רון הדסי. בתחילת אפריל האחרון הורידה חברת הדירוג S&P מעלות את דירוג האשראי של נאנט מ־BB ל־CCC, ובמקביל הודיעה על סיום מעקב אחר דירוג החברה. מעלות ציינה אז בדו"ח כי הורדת הדירוג משקפת את הערכתה כי נאנט צפויה להתקשות בפירעון התחייבויותיה בשנת 2014.

נאנט לא נותרה אדישה להורדת הדירוג מצדה של מעלות והוציאה דיווח, שלפיו היא דוחה את הערכת מעלות כי קיימת "סבירות גבוהה לחדלות פירעון", וכי כן יהיה ביכולתה לעמוד בתוכניותיה.

חשש מ־2015

אלא שכעת, כאמור, גם במידרוג מודאגים מיכולת החזר החוב של נאנט. בדו"ח שפרסמה מידרוג הוסבר כי "הורדת הדירוג מתבססת, בין היתר, על המשך השחיקה ביתרות הנזילות ביחס לחלויות האג"ח ולהתחייבויותיה האחרות של החברה.

הדירוג משקף גם את הערכת מידרוג לאיכות וריכוזיות מקורות החברה הנותרים לשירות החוב. מקורות אלו כוללים, בין היתר, דיבידנדים ומימוש מניות בגין אחזקות החברה בחברת רוביג (30%), הלוואות בעלים הוניות שניתנו לרוביג, פרויקטים למגורים בהונגריה וקרקעות בהונגריה ורומניה — כלכלות שעדיין סובלות מהשלכות המשבר הפיננסי משנת 2008 וממשבר החוב בגוש היורו".

מעבר לזאת, הסבירו כי "דירוג נאנט משקף את הערכת מידרוג כי בטווח הקצר מקורות החברה צפויים להספיק לצורך שירות חוב האג"ח, אך מנגד, גם את החשיפה לפעילות היזמית בפולין והונגריה היוצרת אתגרים משמעותיים לשירות החוב במועד הנדרש ובייחוד בשנת 2015". בנוסף, "לאור הצטמצמות המקורות, חלה עלייה ברגישות החברה למחיר מניית רוביג ולשער החליפין של הזלוטי אל מול השקל, לצד האתגרים התזרימיים".

מעלות לא מחכה לאדרי

במקביל, חברת הדירוג מעלות הודיעה בסוף השבוע כי היא מורידה את דירוג המנפיק של חברת הנדל"ן המניב הישראלית אדריאל ל־D (חדלות פירעון) מ־SD (חדלות פירעון סלקטיבית), לאחר שתשלום הקרן והריבית לאג"ח ב' של החברה בהיקף של 16 מיליון שקל לא בוצע במועד. החברה היתה אמורה לבצע את התשלום למחזיקי האג"ח ביום רביעי האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות