אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרובי אשה שנספתה בשואה יקבלו 12 מיליון ש' עבור קרקעות שרכשה בישראל צילום: אביגיל עוזי

קרובי אשה שנספתה בשואה יקבלו 12 מיליון ש' עבור קרקעות שרכשה בישראל

הקרקעות בבת-ים נרכשו לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה ואיש לא דרש אותן עד היום; 13 יורשים יתחלקו בסכום. לדברי מנכ"ל החברה להשבת נכסי נספי שואה מדובר בסכום הגבוה ביותר שהושב עד כה לקרובי נספים

29.07.2013, 15:41 | דותן לוי
קרובי אישה שנספתה בשואה יקבלו סכום של 12 מיליון שקל עבור קרקעות שרכשה בעיר בת-ים לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה. מדובר בקרקעות אשר משמשות כיום למבנה ציבור. האישה אשר התגוררה בעיירה קטנה בפולין רכשה את הקרקע באמצעות אחיה אשר התגורר בארץ ישראל. לאחר פרוץ המלחמה היא נרצחה במחנה סוביבור ומאז איש לא דרש את הקרקע. איתור הקרקע והשבתה ליורשים נעשה באמצעות החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי שואה אשר השיבה בעבר נכס נכס נוסף לאותה המשפחה אשר נרכש על ידי בתה של בעלת הנכס, אשר נספתה גם היא בשואה ששוויו הוערך בכ-1.2 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מרכז העיר בת ים.  הקרקע נרכשה לפני מלחמת העולם השנייה ומשמשת כיום למבנה ציבור, צילום: אוראל כהן מרכז העיר בת ים. הקרקע נרכשה לפני מלחמת העולם השנייה ומשמשת כיום למבנה ציבור | צילום: אוראל כהן מרכז העיר בת ים.  הקרקע נרכשה לפני מלחמת העולם השנייה ומשמשת כיום למבנה ציבור, צילום: אוראל כהן

הכסף שהתקבל יושב ל-13 יורשים קרובי משפחתה של הנספית בהתאם לחלקו של כל אחד בנכס. 9 מתוך היורשים פנו לחברה לקבלת הנכס ובעקבות מאמצי איתור יזומים של החברה נמצאו עוד 4 יורשים אשר זכאים למחצית משווי הנכס.

היורשים הנוספים שאותרו על ידי החברה לא ידעו כלל על הנכס שהיה קיים בארץ ובוודאי לא ידעו כי הם זכאים לירושה בסכום כה גדול, והם הופתעו והתרגשו לגלות זאת. למרות שמדובר בבני משפחה אחת, מרבית היורשים לא הכירו זה את זה עד למציאת כלל היורשים על ידי החברה לאיתור ולהשבת הנכסים של הנספים בשואה.

לדברי מנכ"ל החברה ד"ר ישראל פלג, זהו סכום הכסף הגבוה ביותר שהושב עד כה ליורשים של נספים בשואה "זהו מיצוי חובתה של החברה לתיקון עוול היסטורי בהשבת רכוש נספי שואה לבעלים החוקיים."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אולי שווי הקרקע יותר מ 12 מיליון? אני במקום המשפחה הייתי דורש להרוס את הנכס שבנוי על המגרש
כי אם זה שלי, מי הרשה להם לבנות מבנה על הקרקע בבעלות פרטית ? עובדה שמצאו למי הקרקע שייכת. במרכז הארץ ניתן לבנות רב קומות עם דירות שכל דירה שווה לפחות מיליון ₪ שזה הרבה יותר מהפיצויים שניתנו למשפחה.
שי , קרית אתא  |  30.07.13
5.
אז החזרתם קרקע בודדה. את רוב הרכוש אתם שומרים למימון נסיעות ראוותניות, מסיבות ומקורבים
אז קרקע אחת הוחזרה ליורשים.... רוב רכושם וכספם של ניצולי השואה נשמר בבנק לאומי, אצל האופוטרופוס הכללי וכו'. מחכים שהניצולים ימותו ואז יוכלו להמשיך ולחגוג עם הכסף כל המקורבים.
הדור השני  |  29.07.13
לכל התגובות