אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל טיים וורנר: אחוז הפיראטיות של "משחקי הכס" עדיף על זכיה באמי

מנכ"ל טיים וורנר: אחוז הפיראטיות של "משחקי הכס" עדיף על זכיה באמי

ג'ף בווקס הסביר שלראייתו, הפיראטים ומשתפי הקבצים שמפיצים את פרקי הסדרה תורמים למיתוג שלה יותר מהפרסים הנחשקים ביותר בתעשיית הטלוויזיה

09.08.2013, 10:00 | ניצן סדן
מה עדיף לה לתוכנית טלוויזיה - לזכות באמי ובפרסים אחרים, או לככב ברשימת התכנים הנפוצים ביותר באתרי שיתוף הקבצים? לדעתו של ג'ף בווקס, מנכ"ל רשת טיים וורנר, האפשרות השניה היא המועילה יותר. הרשת היא בעלת HBO שמשדרת את "משחקי הכס", הסדרה שנחשבת למורדת ביותר באינטרנט מזה יותר משנה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של The Verge, בווקס טען שהסדרה חייבת את הצלחתה גם למיתוג החזק של HBO וגם לפיראטים למיניהם אשר הפיצו אותה ממשתמש למשתמש במדינות שונות. "כשמסתכלים על זה בקנה מידה עולמי, 'משחקי הכס' היא הסדרה המורדת ביותר. עכשיו, זה טוב יותר מפרס אמי", אמר.

גרסאות מצוירות של גיבורי הסדרה גרסאות מצוירות של גיבורי הסדרה גרסאות מצוירות של גיבורי הסדרה

בווקס הסביר שהפיראטיות יכלה להיות בעיה עבור טיים וורנר אם אנשים שיכלו להיות מנויים משלמים של HBO היו מורידים את הפרקים בחינם. לראייתו, לא מדובר בבעיה בשלב זה. המנכ"ל השווה את שיתוף הקבצים לחיבור בלתי חוקי לכבלים: "אנשים תמיד חיברו כבלים מבניין לבניין כדי לחלוק עם השכנים. לנסיוננו, זה מוביל לחדירה נרחבת יותר של המותג, מה שמוביל ליותר מנויים משלמים, דבר בריא עבור HBO".

הגישה של בווקס נראית מודרנית ומפוכחת לעומת זו של רוב תאגידי התוכן ובראשם ההתאחדויות של תעשיית הקולנוע וההקלטות בארצות הברית. גורמים אלה משקיעים משאבים כבירים לקידום חקיקה נגד פיראטיות תוכן ולאיתור ותביעת משתפי הקבצים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מוזר בעיני כמה מכירים את הספרים בע"פ ולא טורחים לפתוח ספר הסטוריה אמיתי
למעשה מרטין כלל לא אוהב את הגיבורים שלו. הוא מבין שהם חיים בעידן אכזרי בו רחמים, חמלה, אהבה אמיתית הן מותרות שאף אחד לא יכול להרשות לעצמו. אפשר לראות את הסדרה (ואת ההסטוריה עליה היא מבוססת בצורה די מדויקת) כשיר הלל חתרני לעולם המודרני ולקדמה - כי כמה שגרוע היום, זה גן עדן לעומת הקיום האנושי לפני רק כמה מאות שנים. כל הדרקונים והקסמים - נו שוין, העיקר שתלמדו קצת על העולם שלנו.
הרי אפילו מרטין הודה שרוב הרעיונות מבוססים על ארועים הסטוריים  |  12.08.13
5.
רועי, 3 הספרים הראשונים מבריקים
אבל ההמשך למי שבקיא בפרטים כבר די צפוי, והספרים הרביעי והחמישי איומים ונוראים, נאבקתי לסיים אותם. הסופר איבד את המוזה ולדעתי בקרוב הוא גם ככה ימות ולעולם לא יסיים את הסדרה. התחלתי לקרוא בתור נער בתיכון ואני היום בן 31. בקיצור, חבל על סדרה שהיתה יכולה להיות משהו הרבה יותר גדול ואפי אם לסופר לא היה מתייבש מאגר הרעיונות ו\או היתה לו נטיה לתאוות בצע.
ד"ר רשע , ברלין  |  09.08.13
לכל התגובות