אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הספקנו לעבור שתי דירות בשנתיים. את הדירה הנוכחית מצאנו ממש במזל" צילום: נמרוד גליקמן

דיור עכשיו

"הספקנו לעבור שתי דירות בשנתיים. את הדירה הנוכחית מצאנו ממש במזל"

משפחת גאורי גרה בשכירות במושב ברקת: "בינתיים יש לנו אפשרות לרכוש קרווילה ולהישאר במושב. נכון להיום אנחנו לא רואים את עצמנו גרים בבניין קומות, המושב טוב לנו"

13.08.2013, 07:05 | הדס שפר
למי חזרנו: מיכל (29), עובדת במחלקה המשפטית בחברת ביטוח, וינון (32), עובד בחברת הייטק. הם נשואים, הורים לאושרי (5) שעולה לגן חובה ולתמר (4) שעולה לטרום־חובה, ומתגוררים במושב ברקת.

קראו עוד בכלכליסט

משפחת גאורי, צילום: נמרוד גליקמן משפחת גאורי | צילום: נמרוד גליקמן משפחת גאורי, צילום: נמרוד גליקמן

הסטטוס בפגישה הקודמת: לפני שנתיים וחצי שילמו מיכל וינון 2,400 שקל לחודש על דירת 3 חדרים בברקת ורצו לקנות דירה בפתח תקווה או במושב. "פתח תקווה די מושכת אותנו וקרובה יחסית להורים", סיפרה אז מיכל. "אנחנו מחפשים דירת 5 חדרים במחשבה על העתיד. המחיר של דירות כאלה הוא כמעט 2 מיליון שקל. יש לנו הון עצמי של 10% מהסכום בערך, אבל אנחנו אפילו לא מעזים לגשת לבדוק מרוב שהמחירים בשמים, כך שלא נראה לי שנקנה בקרוב. החלום שלי הוא לקנות בית במושב, אבל המחירים גבוהים מאוד. זו ליגה שאני יכולה רק לחלום עליה, אף שתמיד טוב לחלום".

סיכום הפגישה הקודמת: "אני מאמינה שבסופו של דבר נצליח לקנות בפתח תקווה. אולי לא בשנים הקרובות. ועד אז? לא יודעת, אולי נגור בשכירות, אולי נתפשר. שכירות היא לא בדיוק אלטרנטיבה, פשוט אין ברירה. בכל מקרה, לא נקנה דירה בקרוב".

לפני שנתיים וחצי משפחת גאורי: "אפילו לא מעזים לראות דירות" מיכל וינון גאורי רוצים לרכוש דירה בפתח תקווה, אבל כרגע יש להם רק 10% מההון העצמי הדרוש קרן צוריאל הררי, 135 תגובותלכתבה המלאה

מאז ועד היום: "אנחנו עדיין במושב ברקת, אבל מאז הספקנו לעבור שתי דירות. אנחנו כבר יכולים לפתוח חברת אריזה או לקבל מדליה. הדירה הקודמת שלנו עלתה 2,800 שקל בחודש, ועזבנו אותה כי בעל הבית לא היה נעים והיא לא היתה במיטבה. מהדירה השנייה עברנו כי בעל הבית ביקש מאיתנו לצאת, הוא רצה להרוס ולבנות. כיום אנחנו גרים בדירה מרווחת יותר, 100 מ"ר, ארבעה חדרים, ב־2,800 שקל. מצאנו אותה ממש במקרה, היה לנו מזל".

מתמודדים עם המצב: "אנשים בארץ רוצים להגיע למשהו בחיים, ובישראל זה מתבטא בדירה. גם אם לא נקנה כרגע, זה לא כזה נורא. אם מסתכלים על העולם אפשר לראות שלא לכולם יש דירה בבעלות. מה שכן, בארה"ב ישנו הנושא של דיור ציבורי, שהוא חזק וצריך שיהיה גם בארץ. זה משהו שהתגבש אצלי בשנתיים האחרונות בגלל המצב".

עתיד המגורים: "בעלי עובד בעוד עבודה בלילה, בחלוקת עיתונים, כדי שתהיה לנו הכנסה מהצד. אנחנו רוצים לטעום קצת מהחיים ולתכנן טיול, אחר כך נשים את הכסף בצד לטובת דירה. בינתיים יש לנו אפשרות לרכוש קרווילה ולהישאר במושב. נכון להיום אנחנו לא רואים את עצמנו גרים בבניין קומות, המושב טוב לנו. שהילדים יגדלו במושב בכיף. לא חסר כלום, צריך להסתכל על החיים בחיוביות".

משפחות המעוניינות להשתתף במדור מוזמנות לפנות ל:

mail@calcalist.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
למה צריך להתנצל על כך שנוסעים לחופש כשעובדים קשה?
לכל המבקרים, אנחנו נוסעים לחו"ל כל שנה ואין לנו דירה, גם אם 10 שנים לא ניסע ונשים את הכסף הזה בצד ייקח לנו 10 שנים לחסוך מספיק הון עצמי כדי לקחת משכנתא שהיא גבוהה יותר מהשכירות שאנחנו משלמים כעט ואז עוד 20 שנה להחזיר אותה, (וזה כי אנחנו מהדרום) ואז אחרי 30 שנה שחיינו כמו כלבים ניסע לחופש???????????????????? עדיף לחיות כמו בני אדם , לא מתבכיינים ולא מתלוננים
לא מתנצלים על עבודה קשה ורצון לחופש , דרום פריפריה  |  13.08.13
33.
לנסוע לראות עולם יעשיר את החיים שלכם הרבה יותר
כל הכבוד על האופטימיות. לנסוע לראות עולם יעשיר את החיים שלכם הרבה יותר מאשר לקנות דירה. במדינת ישראל קניית דירה הפכה ערך עליון. חבל שהלחץ על דירות גורם לאנשים לעשות עסקאות טפשיות, לבזבז את הכסף שאין, לקבור את עצמם בהחזר משכנתא חודשי ולקבע את חייהם. תהנו מהחיים הם קצרים מדי.
13.08.13
לכל התגובות