אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אנחנו פטריוטים גדולים, אבל אם לא נצליח לקנות בית נחשוב על הגירה" צילום: נמרוד גליקמן

דיור עכשיו

"אנחנו פטריוטים גדולים, אבל אם לא נצליח לקנות בית נחשוב על הגירה"

משפחת רלין גרים בשכירות בראשון לציון : "העיקר שלהתנחלויות יש כסף. אנחנו לא נלך לגור בגוש עציון. אם המדינה רוצה לקבל דור צעיר מפותח ומשכיל, היא צריכה לדאוג לדור הזה"

19.08.2013, 07:29 | הדס שפר
מי אתם: רוני (29), סוכן מכירות בד"ר גב ומדריך מחשבים במתנ"סים, ואנה (26), מנהלת פרויקטים מאוכלסים בדניה סיבוס. שניהם גם סטודנטים: רוני לומד לתואר ראשון בהיסטוריה ובארכיאולוגיה ובדיקות תוכנה, "כדי להשתלב בתחום", ואנה לומדת פסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. נשואים וגרים בראשון לציון.

קראו עוד בכלכליסט

מצב המגורים: "אנחנו מתגוררים בשכירות בדירה מחולקת בת כ־40 מ"ר עם 2 חדרים קטנים, ומשלמים שכר דירה של 2,800 שקל ועוד 500 שקל הוצאות - בסך הכל 3,300 שקל בחודש", מספר רוני. "הדירה בקומה 2 בבניין ישן בלי מעלית. כל האזור עובר תמ"א ואין לנו חיים ­- כבר שנה בונים לנו מול הבית. אנחנו ביחד חמש שנים. עד לפני שנה גרנו לבד בבית של אבא שלי ושילמנו הוצאות שכר דירה לסבא וסבתא, שעברו לדירה בנפרד. לפני כן, כדי לעמוד בהוצאות הלימודים, גרנו שנתיים עם אבא, סבא וסבתא ביחד. בדצמבר האחרון החלטנו לצאת לעצמאות ושכרנו דירה לבד".

משפחת רלין. "הממשלה מנסה בכוח לפזר צעירים בפריפריה בלי לדאוג לתעסוקה", צילום: נמרוד גליקמן משפחת רלין. "הממשלה מנסה בכוח לפזר צעירים בפריפריה בלי לדאוג לתעסוקה" | צילום: נמרוד גליקמן משפחת רלין. "הממשלה מנסה בכוח לפזר צעירים בפריפריה בלי לדאוג לתעסוקה", צילום: נמרוד גליקמן

למה דווקא במרכז: "אנחנו לא עוברים לפריפריה כי אין עבודה בשום מקום. אני עושה הסבה להייטק, ורוב החברות נמצאות במרכז ובשרון. אשתי עובדת בחברה טובה. אנחנו חושבים שהממשלה מנסה בכוח לפזר צעירים בפריפריה בלי לדאוג לתעסוקה הגיונית. זוג צעיר צריך לעבוד כל החיים אם אין לו ירושה או עזרה מההורים. אין אפשרות לשים כסף בצד בגלל יוקר המחיה, ומפני שאתה לא יכול להשהות את הגדלת המשפחה. העיקר שלהתנחלויות יש כסף. אני לא אלך לגור בגוש עציון. אם המדינה רוצה לקבל דור צעיר מפותח ומשכיל, צריך גם לדאוג לדור הזה".

חלום הדירה: "אנחנו מחפשים דירת 2.5 חדרים בשכונה ישנה בפתח תקווה, שבה יוקר המחיה נמוך יותר מבראשון לציון. אנחנו מתפשרים על איכות חיים כדי להגיע לדירה שגדולה מ־40 מ"ר, כי אנחנו שוקלים להרחיב את המשפחה וזה גם קרוב לאמא של אנה. בפועל לא חסכנו כלום עד עכשיו, כי מה ששילמנו לשכר לימוד אנחנו משלמים כיום לשכר דירה. קשה לחסוך כשאתה סטודנט. אנחנו חושבים שאם בשנים הבאות נסתדר בתעסוקה ונגדיל את המשכורות, נוכל להרשות לעצמנו לקנות בית. אין לנו דרישות גבוהות - שיהיה משהו גם לדור שאחרינו".

המקרה הפסימי: "אם לא נצליח לקנות בית בתוך 5–7 שנים נחשוב על אופציית ההגירה, וזה לא פשוט. אנחנו מנסים לעשות הסבות מקצועיות כדי לקבל משכורת טובה יותר. אנחנו פטריוטים גדולים: אני לוחם בצבא ואשתי עשתה מילואים עד לא מזמן. המדינה לא מבינה ורק דורשת. אנחנו לא צריכים הטבות, רק תנאים בסיסיים, כדי שזוג צעיר יוכל להתפתח ולעמוד על הרגליים בלי שהחלום ילך ויתרחק".

משפחות המעוניינות להשתתף במדור מוזמנות לפנות ל:

mail@calcalist.co.il

תגיות

239 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

239.
פטריוטיות וקניית דירה במדינת תל אביב
ראשית מה ההקשר בין פטריוטיות לרכישת דירה ??.אם אתם רוצים לעזוב ?הדרך פתוחה .מדוע למשל שלא תקנו בחדרה ,או גדרה או אשדוד או קריית גת .איני מציע (חס וחלילה באר שבע שומו שמיים )מה ההיצמדות לעיר מסוימת דווקא ??כל הערים שציינתי קרובות ואינם ליד באר שבע .ותאמינו לי יש חיים גם שם ואנשים טובים .בהצלחה בקניית דירה
בני מבאר שבע , באר שבע  |  24.08.13
238.
ירידה מהארץ- היינו שם וחזרנו
אנחנו כבר מבוגרים.כאשר הינו צעירים ירדנו מהארץ, היה מיתון,לא היתה עבודה.הגענו לארה"ב עם שני ילדים קטנים,עם מקצוע אקדמי.יש צורך ברשיון ובחינות, גרים בשכר דירה כמובן,נלחמים בקשיי יום יום ללא עזרה, אבל גם ללא טענות.איפה שיש עבודה מתקפלים ויוצאים, זה יכול לקרות כל שנה,שנתיים. אין ביטוח רפואי.האוירה שקטה יותר מאשר בארץ, אין טרור אבל יש מלחמת קיום.אחרי הרבה שנים ,חזרנו למרות שעם השנים הצלחנו יפה.כאן זה הבית האמיתי. מי אומר שאתם צריכים לקנות דירה?תמשיכו ללמוד,תעבדו ב2-3 משרות כמו שאנחנו עשינו ובעוד 10 שנים תגיעו לדירה. אבל העיקר, תגיעו למסקנה מה אתם באמת רוצים מהחיים. בהצלחה!
היינו שם  |  24.08.13
237.
ברוך שפטרנו מסמולו הקטן של זה...
פטריוטיות נוסח הסמול הקטן...מאיימים-מעמידים תנאים כנגד התיישבות-מפריחים סיסמאות נבובות ושקריות על מחירי הנדל"ן הנמוכים בשטחים-מדברים שטויות על תקציבים להתנחלויות במקום התקציבים לקיבוצים.לכו ויפה שעה אחת קודם-וברוך שפטרני מעולו של זה.
הילה  |  22.08.13
236.
תודה גדולה לאלוהים
אלוהים, תודה. מזל גדול שאתם לא רוצים לגור בגוש עציון!!! (תאמינו לי שלא זקוקים שם לפטריוטים גדולים כמותם). אה, ואגב עלות ממוצעת של בית בגוש עומדת על כ-2 מיליון ₪, וזה ממש לא סבסוד ממשלתי. מסתבר שכדי להתבכיין אין צורך לשים לב לפרטים שוליים כגון מציאות או עובדות...
אפרת  |  22.08.13
לכל התגובות