אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הכריע: אינטק פארמה תקצה מניות בשווי 5 מיליון ש' לשלמה כהן

פרסום ראשון

ביהמ"ש הכריע: אינטק פארמה תקצה מניות בשווי 5 מיליון ש' לשלמה כהן

מאבק משפטי שנמשך למעלה מעשור בין בנקאי ההשקעות שלמה כהן לחברת התרופות אינטק פארמה הגיע לקיצו. בית המשפט המחוזי קיבל את טענותיו של כהן לפיהן החברה לא הקצתה לו מניות כפי שהתחייבה, ומתח ביקורת על התנהלותה

08.09.2013, 20:23 | גולן חזני

חברת אינטק פארמה תחויב להקצות לבנקאי ההשקעות, שלמה כהן, 2.5% ממניות החברה בדילול מלא לפי שווי של 10 מיליון דולר, כך פסקה השופטת דפנה אבניאלי בבית המשפט המחוזי בת"א. אינטק פארמה נסחרת לפי שווי של 235 מיליון שקל, כך שמדובר במניות בשווי 5 מיליון שקל. בכך באה לסיומה מערכה משפטית ארוכה שניהל כהן נגד חברת התרופות העוסקת בהשבחת פעילותן של תרופות שונות באמצעות טכנולוגיה שפיתחה.

קראו עוד בכלכליסט

כהן, המתגורר בלונדון, היה ממקימי אינטק-פארמה וחבר ילדות של יו"ר דירקטוריון החברה, צבי יוסף. ב-2002 הוא השקיע בחברה. לטענתו, במסגרת ההסכם שנחתם בינו לבין החברה, התחייבה זו להקצות לו או למי מטעמו 2.5% ממניותיה לאחר שתגייס הון של 10 מיליון דולר, אם תתקשר בהסכם אסטרטגי עם חברות אחרות בתקופה מוגדרת. כהן טען בנוסף כי פעל למינויו של גיורא קרני כמנכ"ל החברה, לאחר שאפי ארזי המנכ"ל הקודם התפטר מתפקידו.

החברה אכן השלימה את הגיוס וחתמה על הסכמי פיתוח עם חברות אחרות בתקופה המדוברת. לטענת כהן, למרות זאת, סירבה החברה להקצות לו את המניות כמובטח בהסכם ואף הסתירה ממנו את ההסכמים שפיתחה. אינטק פארמה טענה בתגובה כי מדובר בדרישות חסרות ביסוס ובהכפשות משוללות כל בסיס ראייתי וכי כהן מעולם לא היה זכאי ל-2.5% ממניות החברה.

גיורא קרני, מנכ"ל אינטק פארמה. החברה תקצה לכהן 2.5% ממניותיה גיורא קרני, מנכ"ל אינטק פארמה. החברה תקצה לכהן 2.5% ממניותיה גיורא קרני, מנכ"ל אינטק פארמה. החברה תקצה לכהן 2.5% ממניותיה

השופטת קיבלה את טענותיו של כהן וקבעה כי הסכם אסטרטגי בין כהן לחברה אכן נחתם, למרות שהחברה ניסתה להסוות זאת בטענות שהעלתה במסגרת ההגנה שלה בתיק.

מדובר בביקורת יותר ממרומזת שמתחה השופטת על החברה הבורסאית וההתנהלות שלה. פסק הדין מהווה מפלה לאינטק פארמה שבה אמור להשקיע מורי ארקין, קרן ספירה וקרן זרה נוספת 5 מיליון דולר בעסקה שתושלם בימים הקרובים. החברה גם חויבה לשלם 150 אלף שקל הוצאות משפט לכהן. את כהן ייצגו עוה"ד ד"ר ליפא מאיר ושמרית כרמי ממשרד עו"ד ליפא מאיר ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות