אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יורם נוה יקבל מענק של 1.1 מיליון שקל בגין מימוש נכסי כלל פיננסים צילום: עמית שעל

יורם נוה יקבל מענק של 1.1 מיליון שקל בגין מימוש נכסי כלל פיננסים

המענק הנוכחי הוא של 800 אלף שקל, והוא מותנה בהישארתו של נוה בקבוצת כלל. אם ימונה לתפקיד מנכ"ל הבורסה יופחת המענק ל-500 אלף שקל. נווה קיבל לפני כשנה מענק של 300 אלף ש' על שלב מוקדם של מימוש הנכסים

08.10.2013, 10:53 | רחלי בינדמן

מנכ"ל כלל פיננסים יורם נוה מקבל בונוס מיוחד על רקע "תרומתו האישית הרבה" למימוש נכסי כלל פיננסים. מדובר במענק חד פעמי בגובה 800 אלף שקל (בגובה 9.5 משכורות חודשיות).  בסוף 2012 קיבל נוה מענק מיוחד של 300 אלף שקל על מעורבותו במכירת פעילות הפיננסים של כלל פיננסים בחו"ל, חברת טיטניום. כך, סך הכל יקבל נוה מענק בגובה של 1.1 מיליון שקל בגין מכירת הפעילויות השונות בכלל פיננסים.

קראו עוד בכלכליסט

לעניין המענק הנוכחי, בימים אלו מועמד נוה לתפקיד מנכ"ל הבורסה, ועל פי הדיווח הבורסאי של כלל פיננסים, תנאי המענק צפויים להשתנות אם יעזוב את קבוצת כלל ביטוח לטובת התפקיד או בשל סיבה אחרת ביוזמתו: במקרה שנוה לא ימשיך להיות מועסק על ידי קבוצת כלל ביטוח לאחר שכלל פיננסים תסיים את תהליך המימוש, במקום המענק החד פעמי האמור בגובה 800 אלף שקל יקבל נווה, בנוסף למענק ההסתגלות הקבוע בהסכם העסקתו, מענק בגובה של 500 אלף שקל, על רקע "התרומה האישית" כאמור.

אף שתשלום המענק מותנה בהישארותו של נוה בקבוצת כלל עד סוף 2013, אך על פי החלטת החברה מוענקת למנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן סמכות להגיע עם נווה להסכמות אחרות שאינן עומדות בתנאי זה. כך או כך, אם ייבחר נווה לתפקיד מנכ"ל הבורסה אין בכך כדי ליצור בעיה, שכן הכניסה לתפקיד מיועדת לינואר 2014.

יורם נוה, צילום: עמית שעל יורם נוה | צילום: עמית שעל יורם נוה, צילום: עמית שעל

 נוה יקבל 50% מהמענק על עצם השלמת מכירת פעילות הנגזרים והברוקראז' של כלל פינסים. יתרת המענק תוענק לנווה בכפוף להשלמת עסקת מכירת חבר הבורסה עד סוף השנה. כלל פיננסים חתמה באוגוסט על הסכם עם בנק ירושלים למכירת החזקותיה בכלל פיננסים בטוחה לבנק, ובמסגרת ההסכם, פעילות חבר הבורסה של כלל פיננסים תמוזג לתוך חבר הבורסה של בנק ירושלים.  

סך עלות העסקתו של נוה לשנת 2013 נאמדת ב-2.9 מיליון שקל כולל המענק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות