אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא קיימתי שיחות עם אלשטיין על תפקידים באי.די.בי" צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

"לא קיימתי שיחות עם אלשטיין על תפקידים באי.די.בי"

כך אלי יונס, על כוונתו של אדוארדו אלשטיין להציע לו את התפקיד. אלשטיין לא ניהל כל מגעים עם יונס - השיחות שנוהלו עמו לפני כמה חודשים הופסקו לאחר הקרע עם נוחי דנקנר; השופטת ורדה אלשיך בביקורת על החלטת השופט איתן אורנשטיין: "עלולים להיווצר קשיים כשהסדר נושים נכפה על חברה"

09.10.2013, 06:48 | גולן חזני

אלי יונס הוא המועמד המוביל של אדוארדו אלשטיין לתפקיד מנכ"ל אי.די.בי פתוח, אם ירכוש את החברה. ל"לכלכליסט נודע כי בתקופה שלפני מספר חודשים, כשאלשטיין עדיין חבר לדנקנר בהצעת ההסדר, תכננו השניים למנות את יונס, לאחר שאלשטיין התרשם ממנו מאד בפגישה שערכו עמו. מאז לא נערכו שיחות עם יונס.

אלי יונס אמר בתגובה כי אין ולא היתה לו כוונה להתמנות לתפקיד: "מר יונס לא קיים "שיחות" עם מר אלשטיין או נציגיו בענין המוזכר בכתבה, ולא מקיים "שיחות" מכל סוג ובכל עניין עם מר אלשטיין. מר יונס אינו מכוון עצמו לנהל שיחות כאמור גם בעתיד", מסר דוברו של יונס.

קראו עוד בכלכליסט

כיום אלשטיין מתרכז בניסיון לרכוש את החברה, וגורמים בשוק ההון הנמצאים בקשר עמו טוענים כי אם הרכישה תצא לפועל, צפויים המגעים בינו לבין יונס להתחדש. יונס פרש בחודש שעבר מתפקיד מנכ"ל בנק מזרחי טפחות. כמנכ"ל הבנק הוא היה אחראי להלוואה של 80 מיליון שקל שניתנה לגנדן, שבאמצעותה מחזיק דנקנר בשליטה באי.די.בי.

במקביל, אתמול קיבלה השופטת ורדה אלשיך החלטה שמאפשרת את ההצבעה על הצעת אלשטיין ודחתה את דרישת המחזיקים הפרטיים לבטל או לדחות את האסיפה.

הרכיב המשמעותי בהחלטה של אלשיך קובע כי הסעיף שבו חייב מציע אחר להגיש הצעה הגבוהה ב־8% מההצעה של אלשטיין כדי שתידון מבוטל - ומהבחינה הזו נרשם הפסד מסוים לאלשטיין - אולם סעיף משמעותי יותר, שמשאיר לאלשטיין זכות להשוות את ההצעה הגבוהה ביותר, אם תהיה כזו, הושאר. עתה צפויים הנאמנים והנציגות שמיוצגת על ידי עו"ד נעם שרון להיפגש עם אלשטיין ולקבל ממנו את ההצעה מחדש, אם הוא יסכים לוותר על הסעיף של 8%.

אדוארדו אלשטיין  , צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין  , צילום: אוראל כהן

בנוגע לזכות הסירוב של אלשטיין כתבה אלשיך כי "בנסיבות המקרה, ולא בלב קל, אני מאשרת להביא להצבעה את דרישתו של אלשטיין על אודות השוואת ההצעה". אלשיך חייבה את הנאמנים לנהל מו"מ עם מציעים אחרים אם יחליטו להתמודד.

ההחלטה היא ניצחון לנאמנים שהובילו את ההצעה של אלשטיין כתעודת ביטוח למחזיקים. ההערכה בנציגות היא שאלשטיין לא ייסוג מההתמודדות ויישאר בה עד לרגע האחרון. עתה ממתינים בנציגות להודעה על אסיפה כללית של בעלי המניות באמבלייז - שדרכה מתכוון איש העסקים אלכסנדר גרנובסקי לרכוש את אי.די.בי בהצעה מתחרה לאלשטיין - אסיפה שלא כונסה עד 6 באוקטובר, ולכן תוכל לאשר את ההתמודדות על אי.די.בי במועד המקורי שנקבע, 20 באוקטובר. על פי ההערכות, הנציגות לא תקשה על גרנובסקי ואם יהיה מדובר בארכה של שבוע או עשרה ימים, היא לא תתנגד להעניק לו אותה.

מתמודדת שלישית - קבוצת ההשקעות ACIP בראשותה של משפחת טאנג וניל בוש - צפויה להגיש את הצעתה בימים הקרובים לבית המשפט לאחר ששלשום החלה לבקש מאי.די.בי מידע לגבי החברה.

אלשיך גם מתחה ביקורת על השופט איתן אורנשטיין שדן בתיק עד היום ואמור לחזור להחליט בתיק ב־20 באוקטובר: "אין לי אלא לפעול לפי המתווה שהגדיר (אורנשטיין - ג"ח), אך עלולים להיווצר קשיים במקום שבו הליכי הסדר נושים או הקפאת הליכים נכפים על החברה בניגוד לרצונה. אם מבקשים נושים לכפות הסדר וטוענים לחדלות פירעון, יתכבדו ויגישו בקשת פירוק ויקיימו חובותיהם על פי חוק להוכיח כי החברה חדלת פירעון".

בינתיים הודיעה אתמול אי.די.בי כי ג'קי שימל, המחזיק עם משפחתו ב־9% ממניות אי.די.בי אחזקות, התפטר מדירקטוריון החברה.

תגיות