אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיטי הוציא המלצת מכירה לבזק והמניה צללה ב-7.2% בבורסה

סיטי הוציא המלצת מכירה לבזק והמניה צללה ב-7.2% בבורסה

מאז יולי 2012 זינקה בזק ב-126%. הסיטי: "אנחנו חושבים שזה עשוי להיות ריקוד ההורה האחרון לפני כניסת התחרות"; מניות ביקום ואינטרנט זהב צונחות ביותר מ-10%

23.10.2013, 17:37 | אופיר דור
מניית בזקצוללת היום בבורסה ואיתה גם החברות המחזיקות בשליטה בבזק - בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב. הסיבה: סקירה שמפרסם האנליסט מייקל קלהר מסיטי ובו הוא מוריד את ההמלצה למניית בזק מניטראלי למכירה.

קראו עוד בכלכליסט

הכותרת של הסקירה של קלהר היא "ריקוד ההורה האחרון", ובה הוא טוען כי ההשקעה בבזק מגלמת רווח בטווח הקצר אך סכנה בטווח הארוך.

"ראינו זאת בעבר: מניה דוהרת קדימה לפני שינוי מהותי בסביבה התחרותית. ההשפעה של השינוי קשה לחיזוי ותמיד נראה שעדיין אפשר להתחמק ממנה. הרווחים נותרים גבוהים והמשקיעים מתמקדים בתזרים המזומנים בטווח הקצר, ואז התחרות מכה עם ירידה חדה במחירים, יותר משניתן היה לצפות קודם", כותב קלהר.

"מניית בזק זינקה ב-126% מאז השפל של יולי 2012. ייתכן שאנחנו מקדימים את המאוחר אבל אנחנו חושבים שזה עשוי להיות ריקוד ההורה האחרון לפני כניסת התחרות", כותב קלהר. מניית בזק אכן טיפסה בחודשים האחרונים לשיא - מאז יולי 2012 זינקה המנייה ב-126%בעקבות כניסה של משקיעים זרים אליה. כעת נראה שהסקירה של קלהר הצליחה להבהיל אותם.

סטלה הנדלר מנכ"לית בזק, צילום: בועז אופנהיים סטלה הנדלר מנכ"לית בזק | צילום: בועז אופנהיים סטלה הנדלר מנכ"לית בזק, צילום: בועז אופנהיים

"שוק התקשורת הקווית כולל הטלוויזיה שמהווה 66% מההכנסות של בזק צפוי לספוג לחץ מפתיחת התחרות במסגרת רפורמת השוק הסיטונאי והתחרות הצפויה ממיזם הסיבים של חברת החשמל, את כניסת שני השינויים אנחנו צופים ברבעון השני של 2014. מחירי השוק הסיטונאי, לצד ההצלחה של מיזם הסיבים של חברת החשמל (או כישלונו), רמת הפיקוח הרגולטורי על החברה והאימוץ של חבילות טלוויזיה זולות יותר על ידי לקוחות, כל אלו יקבעו את ההשפעה על ההכנסות של בזק. כל אלו הם משתנים לא ידועים בשלב זה", מוסיף קלהר.

הסקירה של קלהר לא מופיעה לאחר אירוע משמעותי מבחינת הרגולציה על בזק או מבחינת כניסת מיזם הסיבים. שני אלו סיכונים שמאיימים על החברה אבל קשה לדעת האם ומתי הם יתממשו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
קיימים סיכונים בעתיד אבל גם הרבה סיכויים
לבזק תשתית מצויינת עם פריסה יותר נרחבת ועמוקה מכל מתחרה. כבר היום מכסה ה-NGN בין 90%-95% מבתי האב, *כולל ביישובים קטנים, מרוחקים, ובאזורים בטחוניים* כשהמתחרה הגדולה, הוט, נמנעת מלספק שירות אחיד בכל רחבי הארץ חברת החשמל ? עם חובות כבדים כמו שיש לה, פריסת התשתית החדשה לא צפויה להיות מהירה במיוחד, וכבר נשמעו קריאות שהם יחברו רק בניינים עם הרבה דירות אחרת הדבר לא ישתלם להם בתמחור של "100 ב-100". בזק כבר החלה בפריסת fiber-NGN ותגיע לכ-400K בתי אב עד סוף השנה. כשהתחרות תגבר, גם קצב הפריסה הזה יגבר. ועם תשתית שדרה קיימת (רשת המטרו), יהיה לה קל יותר וזול יותר לעשות את זה מלמתחרות. וגם הרבה יותר נסיון. אפילו הלחץ להשקיע כל כך הרבה לא קיים בעוצמה גבוהה על בזק, שתתחיל להשתמש בטכנולוגית ווקטורינג כדי להגדיל מהירויות ל-200-500 מגה על גבי הנחושת שבין ה-NGN לבית הלקוח.
alon , darom  |  28.10.13