אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: ג. יפית לא תשקיע בערוץ 10 צילום: צביקה טישלר

סופית: ג. יפית לא תשקיע בערוץ 10

הפרסומאית היתה אמורה לרכוש את מניות רון לאודר בערוץ אולם החליטה לוותר על ההשקעה עקב החובות הגדולים של הערוץ וההתכתשויות בין בעלי המניות שלו. ביטול העסקה מותיר את ערוץ 10 במצב בעייתי מאוד

11.12.2013, 18:07 | אופיר דור

הפרסומאית ואשת העסקים ג. יפית (יפית גרינברג) לא תיכנס להשקעה בערוץ 10. גרינברג חתמה כבר לפני כחודש על מזכר הבנות מול רון לאודר לרכישת מניותיו בערוץ (30%), אלא שמאז המשא ומתן בין הצדדים הגיע למבוי סתום והיום הודיעו אנשיה כי היא מוותרת על ההשקעה בו. 

קראו עוד בכלכליסט

לטענת אנשי גרינברג, היא מוותרת על השקעה בערוץ משתי סיבות: במהלך בדיקת הנאותות שהיא ביצעה התגלה לטענתם כי לערוץ 10 יש חובות והתחייבויות גדולות מכפי שנאמר לה בתחילה. כמו כן, אנשיה של גרינברג טוענים שהיא לא אוהבת את ההתכתשויות בין בעלי המניות של הערוץ - לאודר, ארנון מילצ'ן (24%) ויוסי מימן (46%).

ההודעה של גרינברג לא מגיעה בהפתעה לאור הספקות שעוררה העסקה מאז התפרסמה לראשונה. השאלה המרכזית שעלתה ביחס לעסקה היתה בדבר יכולתה הכלכלית של הפרסומאית לממן את פעילות הערוץ המפסיד, שלאודר הזרים אליו מעל 100 מיליון שקל בשנה האחרונה בלבד. גרינברג הבהירה כי יש מאחוריה קבוצת משקיעים רצינית, אך עד היום לא חשפה את זהות המשקיעים.

רון לאודר. בעל 30% בערוץ, צילום: עמית שעל רון לאודר. בעל 30% בערוץ | צילום: עמית שעל רון לאודר. בעל 30% בערוץ, צילום: עמית שעל

ביטול העסקה מותיר את ערוץ 10 במצב בעייתי מאוד מאחר שלאודר, בעל המניות הדומיננטי והפטרון היחיד שלו, משך את ידיו ממנו. בשבועות האחרונים נשמעו טענות כי הערוץ אינו מצליח לעמוד בחובותיו למפיקים העובדים מולו. בנוסף, בסוף החודש צריך הערוץ להגיש בקשה לקבלת רישיון קבוע, ובתנאים הנוכחיים יהיה קשה לו לעשות זאת.

מטעמה של גרינברג נמסר כי "לאחר פנייה של לאודר ליפית עם הצעה קונקרטית לרכוש את מניותיו בערוץ, יפית והצוות מטעמה נכנסו לבדיקות כלכליות מקיפות. על אף הפסדי הערוץ יפית והצוות התרשמו מהמהלכים שהובילה ההנהלה החדשה בראשות רפי גינת וגולן יוכפז ובשיפור התוצאות של הערוץ. יפית גיבשה תוכנית הבראה מקיפה שזכתה למחמאות רבות בקרב אנשי לאודר ואף גייסה קבוצת משקיעים להשלמת הרכישה.

"לפני כחודש נחתם ההסכם בתל אביב, אולם טרם הוצאתו לפועל התגלו מחלוקות מתוקשרות בין השותפים ובעלי המניות של הערוץ. ליפית ולשותפיה העסקיים אין כל כוונה להיכנס למחלוקות בין בעלי המניות בערוץ ולכן בשלב זה ועד לפתרון המחלוקות בין בעלי המניות הוחלט שלא להתקדם בתהליך. יפית והצוות בא עם כוונות חיוביות להציל ולשמור את הערוץ. יפית מאמינה בערוץ 10 ומאמינה בצוות שמוביל אותו. יפית מבקשת להבהיר כי לאודר הוא אדם אציל, אכפתי וציוני אמיתי ואין לה כל טענה כלפיו או כלפי התנהלותו שהיתה כנה וישרה לכל אורך המו"מ. קבוצת המשקיעים שבנתה נחושה להיכנס לתחום התקשורת בערוץ 10 והם בוחנים אפשרויות נוספות להשקעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות