אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: לאודר יעביר מניותיו בערוץ 10 למימן צילום: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן

סופית: לאודר יעביר מניותיו בערוץ 10 למימן

רון לאודר יזרים 40 מיליון שקל אחרונים לערוץ לפני שיצא ממנו סופית. ההזרמה תאפשר לערוץ 10 לשלם את חובותיו לספקים ומפיקים ולהגיש בקשה לרישיון קבוע בשבוע הקרוב

17.12.2013, 08:40 | אופיר דור
לאחר משא ומתן מרתוני חתמו הלילה בחצות בעלי המניות בערוץ 10, רון לאודר (30%) ויוסי מימן (46%), על הסכם לפיו לאודר יעביר למימן את מניותיו בערוץ ללא תמורה. בנוסף יזרים לאודר כ-40 מיליון שקל לערוץ 10 באופן מיידי, סכום שיאפשר את תשלום החובות לספקים ומפיקים ואת ביצוע תוכנית העבודה ל-2014.

קראו עוד בכלכליסט

בכך מסתיימת תקופתו של לאודר, שהיה הפטרון המרכזי של ערוץ 10 בשנתיים האחרונות. יחד עם לאודר צפויים לעזוב את הערוץ נציגיו בדירקטוריון, אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי, שהיו האנשים שניהלו אותו בפועל בשנתיים האחרונות. המגעים בין נציגי לאודר לאנשי מימן נוהלו בתיווך פעיל של מנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד.

רון לאודר ויוסי מימן, צילום:  אלכס קולומויסקי, אוראל כהן רון לאודר ויוסי מימן | צילום: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן רון לאודר ויוסי מימן, צילום:  אלכס קולומויסקי, אוראל כהן

לאודר החליט לעזוב את ערוץ 10, שאליו הזרים מעל 140 מיליון שקל מתחילת השנה, כבר לפני כמה חודשים. החלטתו של בעל המניות הפעיל היחיד לצאת ממנו הביאה למשבר בערוץ. לאודר עצר את הזרמות הכספים שלו וכך נוצרו בעיות תזרימיות שהקשו על הערוץ לשלם לספקים ומפיקים עבור הפקות שאושרו על ידי נציגיו של לאודר.

הזרמת הכסף תאפשר לערוץ 10 לצאת לדרך חדשה ולהגיש בקשה לרישיון קבוע בשבוע הקרוב, שיאפשר את המשך פעולתו לאחר 2015. ואולם במהלך 2014 יצטרך מימן למצוא משקיע שיסכים להיכנס לערוץ ולספק לו את הגב הפיננסי בהמשך הדרך.

לאור המגבלה החוקית שאינה מאפשרת לבעל מניות בערוץ מסחרי להחזיק יותר מ-51% מהמניות, יעביר מימן 25% מהמניות שקיבל מלאודר לנאמנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות