אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראשי ועד המהנדסים בחברת החשמל הוזמנו לשימוע לפני פיטורים צילום: תומי הרפז

ראשי ועד המהנדסים בחברת החשמל הוזמנו לשימוע לפני פיטורים

הסיבה: יציאת מהנדסי החברה להשתלמות באילת בזמן שהחברה מטפלת בנזקי הסערה; יו"ר החברה יפתח רון טל: "ראשי ועד המהנדסים הם פורעי חוק"; להנהלה יש גיבוי מיו"ר ועד העובדים מיקו צרפתי

17.12.2013, 12:58 | ליאור גוטמן

תמימות דעים נדירה בין הנהלת חברת החשמל לוועד העובדים: יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל אמר הבוקר (ג') שראשי ועד המהנדסים של חברת החשמל ועובדים אחרים, יוזמנו לשימוע לפני פיטורים לאור היציאה שלהם להשתלמות באילת בזמן שהחברה מטפלת בנזקי הסערה.  

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, מנכ"ל החברה אלי גליקמן סיפר שלשום (א') שוועד מהנדסי החברה החליט לממש הזמנה מוקדמת להשתלמות באילת על אף שהחברה הכריזה על מצב חירום כדי לטפל בסופה ובניתוקי החשמל. למרות שחלק מהמהנדסים לא תוכננו לטפס על עמודים בהנהלה חשבו שעל כלל מערכי החברה להתנהל במצב חירום כדי לתת מענה לכל הלקוחות. למרות שגליקמן ביקש מהם שלא לצאת להשתלמות, בין 150 ל-200 איש ירדו לאילת בעיקר בשל חשש מדמי ביטול כבדים שיוטלו על מי שביטל את ההזמנה לבית המלון. 

נזקי הסופה, צילום: אפי שריר נזקי הסופה | צילום: אפי שריר נזקי הסופה, צילום: אפי שריר

בדיון שנערך היום בוועדת הפנים על נזקי הסופה, כינה יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל את ראשי ועד המהנדסים, לרבות היו"ר יעקב חי, כ"פורעי חוק" שמקומם לא בחברה. לטענתו, חלק מחברי הוועד יוזמנו לשימוע לקראת פיטורים. באופן נדיר, ההצהרה זכתה לגיבוי של יו"ר הוועד דוד (מיקו) צרפתי שאמר שאם 13 אלף עובדי החברה במצב חירום לא ייתכן שחלק מהם יפרשו את המצב בצורה אחרת, ולכן הטיפול בהם צריך להיות משמעתי.

רון טל אמר שחברת החשמל חיברה כמעט את כל הלקוחות לרשת החשמל אולם שיקום הנזקים יארך חודשים ארוכים.

יו"ר ועד המהנדסים יעקב חי אמר בשיחה עם "כלכליסט" שכוונת הפיטורים היא "ספין תקשורתי שיו"ר הוועד צרפתי עושה עם ההנהלה על גבינו. הבוקר הוצאתי דיווח לכל החברים שם אני מסביר את השתלשלות העניינים. אני לא מתרגש מהשימוע. אף אחד לא הכריז מצב חירום בחברה ואפילו המנכ"ל שהה בחו"ל עד שהסערה הגיעה". הנהלת החברה הבטיחה לפצות ב-8,000 שקל את מאה המהנדסים, אבל אח"כ חזרו בהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה