אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים בוחנת להוריד את שווי השימוש לרנו החשמלית צילום: אפשטיין שי

בלעדי לכלכליסט

רשות המסים בוחנת להוריד את שווי השימוש לרנו החשמלית

ל"כלכליסט" נודע שהרשות ויבואנית רנו מנהלות משא ומתן לקביעת שווי שימוש חדש לקראת מכירת מאות מכוניות של בטר פלייס

14.01.2014, 06:56 | תומר הדר

קבוצת קרסו, יבואנית רנו, מנהלת מגעים עם רשות המסים לקביעת שווי שימוש חדש למכוניות הרנו החשמליות של בטר פלייס שהיא מחויבת למכור. כך נודע ל"כלכליסט". רשות המסים אישרה כי היא בוחנת את הנושא בימים אלה.

קראו עוד בכלכליסט

רנו פלואנס. 123 אלף שקל- מחיר המכונית שנקבע על ידי בטר פלייס. 3,050 שקל בחודש- שווי השימוש הנוכחי עבור לקוח ליסינג, צילום: דוד הכהן רנו פלואנס. 123 אלף שקל- מחיר המכונית שנקבע על ידי בטר פלייס. 3,050 שקל בחודש- שווי השימוש הנוכחי עבור לקוח ליסינג | צילום: דוד הכהן רנו פלואנס. 123 אלף שקל- מחיר המכונית שנקבע על ידי בטר פלייס. 3,050 שקל בחודש- שווי השימוש הנוכחי עבור לקוח ליסינג, צילום: דוד הכהן

בנובמבר 2013 קבע בית המשפט המחוזי מרכזי כי קבוצת קרסו תרכוש את 359 מכוניות הרנו החשמליות של בטר פלייס שנותרו בנמל אשדוד תמורת כ־6 מיליון שקל. כלומר, קרסו שילמה בממוצע כ־16 אלף שקל למכונית. חלק ממכוניות הרנו פלואנס החשמליות ניזוקו על ידי מי ים בעת שהמתינו בנמל, אך חלקו עדיין כשירות לנסיעה וישווקו על ידי הקבוצה בשבועות הקרובים.

אלא שבפני קבוצת קרסו ניצב מכשול: שווי השימוש של הרכבים עדיין מחושב לפי מחירן הישן של המכוניות החשמליות, שנקבע במחירוני בטר פלייס על 123 אלף שקל. לפי המחיר הקודם, עובד חברה שיבחר במכונית חשמלית של רנו כרכב הצמוד שלו ייאלץ לשלם מדי חודש שווי שימוש בגובה 3,050 שקל (2.48% מערך הרכב) - מחיר דומה לשווי השימוש של משפחתית רגילה. כתוצאה מכך הופך השימוש במכוניות החשמליות לפחות משתלם עבור לקוחות הליסינג.

ל"כלכליסט" נודע שבקבוצת קרסו מתכווונים לשווק את המכונית החשמלית במחיר שצפוי להיות נמוך בעשרות אלפי שקלים מזה שקבעה בטר פלייס. בעקבות זאת פתחה החברה במשא ומתן עם רשות המסים במטרה לקבוע שווי שימוש חדש, שייקבע לפי המחיר המעודכן. אם ברשות יסכימו לקבוע ערך נקוב נמוך יותר עבור הרנו החשמלית, יוזל שווי השימוש במאות שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות