אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמחקה הבקשה לייצוגית נגד קרולינה למקה ש"הציגה עצמה כמותג ברלינאי" צילום: אייל נבו

נמחקה הבקשה לייצוגית נגד קרולינה למקה ש"הציגה עצמה כמותג ברלינאי"

לקוח של הרשת הגיש אשתקד בקשה לאישור תביעה ייצוגית על סך 15 מיליון שקל בטענה שהפרסום מטעה משום שהיא מייבאת את המשקפיים מסין. עכשיו הוא נסוג מהבקשה

25.02.2014, 12:19 | זוהר שחר לוי ואורנה יפת

נמחקה התביעה הייצוגית נגד רשת המשקפיים קרולינה למקה בטענה כי הרשת מטעה לקוחות לחשוב שמדובר במותג ברלינאי אף שהמשקפיים מיוצרות בסין, כך עולה מפסק דין שניתן השבוע בבית המשפט המחוזי מרכז.  

קראו עוד בכלכליסט

מחיקתה של התובענה הייצוגית נעשתה לאור בקשתו של התובע הייצוגי להסתלק ממנה ולאחר שהצהיר כי לא קיבל כל טובת הנאה נגד ההסתלקות. השופטת מיכל נד"ב קיבלה את עמדתו.

בחודש מאי אשתקד הגיש לקוח של רשת המשקפיים לבית המשפט המחוזי מרכז בקשה לאשר תביעה ייצוגית נגדה. לפי התביעה, שהועמדה על 15 מיליון שקל, הרשת מפרסמת את עצמה כמותג ברלינאי, אף שמשרדיה בראש העין והיא מייבאת את המשקפיים מסין.

 

בר רפאלי מדגמנת את משקפי קרולינה למקה, צילום: אייל נבו בר רפאלי מדגמנת את משקפי קרולינה למקה | צילום: אייל נבו בר רפאלי מדגמנת את משקפי קרולינה למקה, צילום: אייל נבו

על פי הבקשה, שהוגשה באמצעות עוה"ד דן אשכנזי ודיקלה ברנס ממשרד דן אשכנזי ושות', מעבר למילה Berlin בשם המותג, שגם מופיעה בהבלטה על כך אריזותיו, קרולינה גם מפליגה בפרסומיה בשבחי עיר זו כבירת אופנה עולמית ונוצר הרושם כי יש למוצריה "קשר הדוק לעיר זו".

בתגובה, טענה הרשת בבית המשפט כי המעצבת הראשית של המותג, קרולינה למקה, היא גרמניה שספגה את השראתה מברלין וכי מותגים יקרים בהרבה מיוצרים גם הם בסין ונמכרים במחירים הרבה יותר גבוהים מהמחירים שבהם רכש הלקוח את משקפיו ברשת. בא כוחה של קרולינה למקה, עו"ד ברק טל מיגאל ארנון, מסר כי הביא דוגמאות לבתי עסק שאוחזים בשמות שכוללים תיאורים שאין להם קשר ישיר למותג.

"הצרכן הסביר יודע", נכתב מטעם הרשת לבית המשפט, "שלמותג רנואר אין קשר לצייר הצרפתי, כי חברת אפרודיטה אינה בבעלות אלת האהבה במיתולוגיה וכי למותג הגלישה בלו בירד אין קשר לציפורים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
הצרכן הסביר לא יודע שמותגי אופנה ישראלים רבים, הם רכש ועיצוב מסין
בכל פעם שאני נתקל באינטרנט בחגורה \ חולצה שראיתי בחנויות אופנה ישראליות, אני מתאכזב מחדש ממה שהולך כאן. אנשים מכינים תוויות, ותופרים אותן למשלוחי בגדים סיניים בעיצוב סיני, בלי קשר לאופנה ישראלית. למה...?????? עוד דוגמה מצויינת... Vestel, שמייצרים כל כך הרבה מקררים ומכונות כביסה לשוק הישראלי, תחת מותגים שונים ומשונים. צריך שתהיה חובה לפרסם מה מוצר מדבקה גנרי, ומה מוצר בעיצוב\תכנון פרטי. רק בשביל שנדע מה אנחנו עומדים לקנות. יש מקומות שאני מעדיף מוצר מדבקה גנרי, ויש מקומות שהייתי מחפש דווקא מותג יחודי.
03.03.14
19.
לא צריך לתבוע, אבל בהחלט צריך לאסור הטעית ציבור
העובדים מספרים שמדובר ברשת שפתח מיליונר ישראלי שחי בברלין, לאשתו המעצבת הגרמניה המפורסמת. שמעתי את הסיפור הזה בדוכנים בקניונים שונים... מצד אחד, אני שמח שיש דוכנים למשקפיים במחיר נמוך. מצד שני, מאוד לא נעים לשמוע את סיפור הרקע הזה. משקפיים ברלינאיות - שם גרמני, סיפור אהבה מקושקש... מה רע בלהגיד שמדובר במשקפיים מסין, במחיר משתלם ? יש ביננו לא מעט שמחפשים בדיוק את זה... למה לנסות למתג את זה ?
03.03.14
17.
לואי ויטון היה צרפתי פעם היום נירכש על ידי סינים
סין היום לא רק מייצרת היא גם קונה מותגים שספגו הפסדים לדוגמא לואי ויטון הוא ב100 אחוז בעלות סינית ככה גם וולוו סיטרואן פג,ו (זה ממש חדש) לנד רובר ועוד הרבה מותגים שלא ידעתם.בוולוו לדוגמא הם משאירים משרד מרכזי בשוודיה אבל שרק העבודה היא כבר סינית.
אלי , קרית ביאליק  |  01.03.14
לכל התגובות