אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרת מתקרבת להייטק: הקימה ועד בנס טכנולוגיות צילום: אוראל כהן

ההסתדרת מתקרבת להייטק: הקימה ועד בנס טכנולוגיות

ההסתדרות הודיעה היום להנהלת נס על הקמת ועד וחתירה להסכם קיבוצי משמעותי ראשון בחברות מערכות המידע * ניסנקורן: אני צופה שתוך זמן קצר נראה התאגדויות נוספות בענף

19.03.2014, 11:13 | מיקי פלד

ההסתדרות רושמת הישג לא מבוטל השבוע, עם פריצה משמעותית ראשונה לענף חברות מערכות המידע ובתי התוכנה הגדולים. הבוקר הודיעה ההסתדרות כי קם ועד עובדים יציג בנס טכנולוגיות, לאחר שמעל לשליש מ-2,700 עובדי נס בישראל חתמו על הצטרפות להסתדרות. יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, שלח היום מכתב בנושא לשחר אפעל, מנכ"ל נס טכנולוגיות, בו קרא לו לפתוח במשא ומתן בין הצדדים על הסכם קיבוצי.

קראו עוד בכלכליסט

שחר אפעל, מנכ"ל נס טכנולוגיות, צילום: אוראל כהן שחר אפעל, מנכ"ל נס טכנולוגיות | צילום: אוראל כהן שחר אפעל, מנכ"ל נס טכנולוגיות, צילום: אוראל כהן

ההתאגדות בנס החלה בינואר האחרון, לאחר שבמסגרת קיצוץ בהוצאות החברה הוחלט בין השאר להוריד 4 ימי חופשה מכל עובד, לפטר 20 מנהלים ולקצץ 6%-10% בשכר המנהלים האחרים. הסיבה לתוכניות ההנהלה היא מצוקת מזומנים בעקבות שורה של פרויקטים הפסדיים. לאחרונה הזרימו הבעלים, קרן סיטי, כ-50 מיליון שקל מהבעלים, קרן סיטי.

ההתאגדות בנס היא הישג תודעתי לא מבוטל להסתדרות, שעד כה לא היתה לה דריסת רגל בענף מערכות המידע, מלבד נציגות סמלית באמצעות הוועד של החברה לאוטומציה שבבעלות מרכז השלטון המקומי. מבחינה מושגית נס עצמה אמנם אינה שייכת באופן מפורש לענף ההייטק, שכן היא עוסקת בהטמעה של תוכנות ופרוייקטים מיחשוביים לארגונים ולא מייצרת תוכנה, אך מהלך ההתארגנות בנס עשוי לאפשר פריצה בעתיד גם אל החברות שמוגדרות באופן מפורש כהייטק, בהן התאגדות נתפסת כמעט כטאבו. ההתאגדות נחשבת להישג לא קטן גם במובן הלוגיסטי, שכן עובדי נס פזורים במאות מקומות עבודה שונים וחברי ועד הפעולה ופעילי ההסתדרות היו צריכים להגיע לחלק גדול מהם.

ניסנקורן אמר הבוקר כי "עובדי נס לקחו את גורלם בידיהם והתארגנו בהסתדרות. התאגדות זו היא מהלך פורץ דרך אשר יפתח את הדלת להתאגדויות נוספות בענף היי-טק. אני צופה שתוך זמן קצר נראה התאגדויות נוספות בענף, בדיוק כפי שזה קרה בשנתיים האחרונות בענף הסלולר, ענף הביטוח, חברות האשראי ולאחרונה גם בקרב החברות שעוסקות בהחכרת רכב. אני קורא להנהלת נס טכנולוגיות לשבת למו"מ מיידי כדי להשיג הסכמות בין הצדדים ולעגן אותן בהסכם קיבוצי".

אלון בן הרוש מוועד הפעולה של נס אמר ל"כלכליסט" כי "המצב בנס הוא לא פשוט, זה נכון, אבל כשניכנס למשא ומתן ויונחו הקלפים והמידע על מצב החברה יהיה סימטרי בינינו לבין ההנהלה אז היא תגלה שאנחנו שותפים. החברה הזו היא מקור הפרנסה שלנו".

מנס טכנולוגיות נמסר: "החברה קיבלה הבוקר הודעה מטעם הסתדרות העובדים הכללית על השלמת התארגנות עובדי נס בוועד עובדים יציג. החברה תבחן את הפרטים ותפעל על פי כל דין ותוך שיתוף פעולה, כפי שהצהירה ופעלה בעבר. להנהלת החברה ולעובדים מטרה משותפת בדמות שמירה על חוסנה של נס והמשך הפעילות הענפה מול הלקוחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות