אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם הנייר על האסלה עוזר? איור: ערן מנדל

האם הנייר על האסלה עוזר?

מה התפקיד של הניירות האלה ששמים על האסלה בשירותים במשרד? הם באמת עוזרים? כדאי לי לשים בבית? יאיר

27.03.2014, 08:25 | בלדד השוחי

יאיר היקר,

התפקיד העיקרי של האסלנית (כך נקרא אביזר הסניטציה החינני הזה בלשון הקודש) הוא, באופן מטאפורי, כיסוי תחת. היא נותנת לך ולבוס שלך הרגשה שאתם מגנים עליך מפני כל האיכס שמסתובב שם, בחדר שנמנעים מלדבר עליו בחברה מהוגנת. ואם אתה רוצה לשמר את ההרגשה השקרית הזאת מוטב שתחדל לקרוא כאן.

קראו עוד בכלכליסט

האמת היא שהאסלנית פשוט מיותרת. ראשית, כי מושבי אסלה לרוב די נקיים ממיקרובים. הרבה יותר נקיים, באופן ממוצע, מקרש החיתוך שעליו אתה מכין אוכל. הדברים היחידים שפוגעים במושב האסלה באופן קבוע הם שתן, שהוא נוזל סטרילי, וישבנים, שמבלים את רוב חייהם תחת כנפם המגוננת של הבגדים. אין להם מאיפה לאסוף חיידקים. למעשה, אם אתה מנשק למישהו בישבן, אתה זה שמטנף אותו.

כיסוי נייר לאסלה. עדיף לדאוג יותר מהידית של הדלת כיסוי נייר לאסלה. עדיף לדאוג יותר מהידית של הדלת כיסוי נייר לאסלה. עדיף לדאוג יותר מהידית של הדלת

שנית, הגוף האנושי מצויד באסלנית מובנית הקרויה "עור". העור הוא חומת ההפרדה הגדולה של הגוף, ורוב הגורמים המזיקים, כולל וירוסים, חיידקים, פטריות ושאר מרעין בישין, לא מסוגלים לחדור אותו. ואמנם בחומה הזאת יש פתחים, אך בעת השימוש באסלנית הפתח הרלבנטי אמור להימצא מעל החור, לא מעל המושב.

אם אתה רוצה לדאוג ממשהו, דאג מהידית של הדלת. הידיים שלנו, וביתר שאת האצבעות, הן שאוספות טינופת מהסביבה והן אלה שמכניסות אותה לגוף כשהן נדחפות, מגרדות ומחטטות בכל פתח מזדמן. אז אלא אם כן יש לך פצע פתוח על הישבן, ישיבה על אסלה ציבורית היא עניין הרבה יותר בטוח מלחיצת יד. לכן אנו רוחצים היטב את הידיים כשאנו יוצאים מהשירותים, נכון? רוחצים טוב טוב. ואחרי שאנחנו רוחצים ידיים אנחנו משתמשים במגבון נייר כדי לפתוח את הדלת שאותה פתחו כל הסוציומטים שלא טרחו לרחוץ ידיים. ולא אכפת לנו אם אנשים מסתכלים עלינו מוזר. אנחנו דואגים לבריאות הציבור.

כדי שלא יקראו לי "צר אופקים" ברצוני לדעת:

באיזה מרחק נמצא האופק כשאני עומד על החוף? עמוס

אם נתעלם מהגלים בים, מהאבק באוויר ומשאר תנאי סביבה משתנים, האופק נקבע בהתאם לגובה שלך ולעגלגלות של כוכב הלכת שעליו אתה נמצא. אתה לא יכול לראות דברים שנמצאים מעבר לאופק כי הכדור עצמו מסתיר לך. אם כוכב הלכת הוא כדור הארץ, ואם נניח שהוא כדור מושלם (הוא כמעט מושלם), אז האופק נמצא בערך במרחק של 3,570 כפול השורש הריבועי של הגובה שלך. אם אתה בגובה שני מטרים, האופק שלך בערך במרחק 5 ק"מ; ואם לא, אז תעמוד על קצות האצבעות.

שאלות לבלדד השוחי: askbildad@calcalist.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
בלדד הפעם איכזבת
מחקרים הוכיחו שוב ושוב ששירותים נשארים מזוהמים גם אחרי ניקוי יסודי ביותר בעזרת חומרים מחטאים ואקונומיקה. הסיבה לכך, כפי שכתבו לפני, היא שבעת הורדת המים, תכולת האסלה מתעופפת לכל עבר. השירותים הם אחת הדרכים היעילות ביותר לחידקים ווירוסים להפיץ עצמם, כשנגד רובם אין לנו נשק יעיל עד היום.
טלי , תל אביב  |  29.03.14
23.
כתבה מטעה. ממתי מתסכלים על כל החיידקים כיחידה אחת זהה?
ברור שיש באוכל המון חיידקים אולי יותר מאשר באסלה - אבל מדובר בסוג של חיידקים אחרים לגמרי. האם יש לנו במזון אי-קולי או סלמונלה, (בהנחה שהאוכל נקי)? אסלות בדרך כלל מטונפות כי לאנשים לא איכפת והם מטפטפים דברים בלתי ראויים. והחיידקים בשתן יותר מסוכנים מהחיידקים במזון.
ידע  |  29.03.14
לכל התגובות