אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'קי שימל הגיש בקשה לפירוק גנדן; טוען לחוב של 6.7 מיליון שקל כלפיו צילום: אוראל כהן

ג'קי שימל הגיש בקשה לפירוק גנדן; טוען לחוב של 6.7 מיליון שקל כלפיו

במסגרת התביעה טוען שימל, המחזיק יחד עם אחיו מארק ב-9% ממניות החברה, כי החברה הפרטית של נוחי דנקנר לא שילמה לו עבור 250 אלף המניות שרכש ומכר. מארק שימל: "התביעה מקורה בטעות ותוסר מחר"

30.03.2014, 19:18 | זוהר שחר-לוי וגולן חזני
בקשה מפתיעה לפירוק חברת גנדן הוגשה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי שתי חברות זרות בשליטת יעקב (ג'קי) שימל, המחזיק יחד עם אחיו מארק ב-9% ממניות גנדן, וטוען לחוב של גנדן אליו של 6.7 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה עם כלכליסט, אמר מארק שימל, אחיו של יעקב, כי התביעה מקורה בטעות וכי כבר מחר בבוקר היא תוסר מבית המשפט. שימל לא פירט את מקור הטעות.

ג ג'קי שימל ג

הבקשה לפירוק גנדן, חברתו הפרטית של בעל השליטה לשעבר באי.די.בי. נוחי דנקנר, נובעת על פי התביעה מחוב של 6.7 מיליון שקל שלא נפרע על ידי גנדן ואשר נבע מהנפקת החברים של דנקנר בפברואר 2012, שבמסגרתה גייסה אי.די.בי אחזקות 321 מיליון שקל. על פי התביעה, שימל רכש 250 אלף מניות בהנפקה ומכר אותן שבועיים לאחר ההנפקה לאחר שקיבל הבטחה מגנדן כי יקבל את המחיר הגבוה מבין שניים, המחיר בשוק בעת המכירה או מחיר הרכישה.

גנדן, כך נטען, לא שילמה את המחיר עד היום. הבקשה היא למנות את עו"ד מיכאל שפיגלמן למפרק זמני של גנדן מאחר שגנדן היא חברה חדלת פרעון. התביעה מציינת כי בינואר 2014 שיגר שימל מכתב התראה לגנדן שלא נענה.

האחים שימל מחזיקים ב-9% ממניות גנדן, שחובה ללאומי ומזרחי עומד על כ-530 מיליון שקל. בעלי מניות גנדן ערבים ב-240 מיליון שקל לחוב החברה לבנק לאומי, (45ם מיליון) ובכ-40 מיליון שקל לחוב למזרחי (80 מיליון).

תגיות