אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני ריסוק חדשים: ארבעה כוכבים ליונדאי, חמישה למרצדס צילום: תומר הדר

מבחני ריסוק חדשים: ארבעה כוכבים ליונדאי, חמישה למרצדס

יונדאי I10 ומרצדס C קלאס החדשה קיבלו ציון טוב בהגנה על ברכיהם ואגניהם של הנהג והנוסע וכן בסעיף המתאר הגנה על ילדים והולכי רגל

14.05.2014, 11:58 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופאי, EURONCAP מפרסם היום את תוצאותיהם של צמד מבחני ריסוק חדשים: ליונדאי I10 ולמרצדס C קלאס החדשה. על פי התוצאות, ה-I10 קיבלה ציון של ארבעה כוכבי בטיחות מתוך חמישה.

קראו עוד בכלכליסט

יונדאי i10, צילום: תומר הדר יונדאי i10 | צילום: תומר הדר יונדאי i10, צילום: תומר הדר

לפי התוצאות, בשעת הניסוי המדמה תאונה חזיתית נשמרה בטיחותן של בובות הריסוק המדמות נהג ונוסע, כאשר היונדאי קיבלה ציון טוב בהגנה על ברכיהם ואגניהם של הנהג והנוסע. עם זאת, לפי ה-EURONCAP, מניתוח התוצאות התגלה כי במבחן המדמה התנגשות בצידו של הרכב נפתחה אחת הדלתות האחוריות. ה-I10 זכתה גם לביקורות טובות בסעיף המתאר הגנה על ילדים והולכי רגל.

לצד היונדאי נבדקה גם מרצדס C קלאס, שזכתה לציון מרבי מלא של חמישה כוכבי בטיחות. המרצדס הצטיינה במבחני הריסוק החזיתיים והצידיים, אך עם זאת, לפי ה-EURONCAP עלול להיגרם מצב של "צליפת שוט" (טראומה פתאומית לצוואר) בשעת תאונה צידית לנוסעים מאחור. המרצדס זכתה לציונים טובים גם בסעיף המתאר הגנה על ילדים היושבים בתוך הרכב בשעת תאונה, כמו גם בסעיף המדמה פגיעה בהולך רגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות