אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קניתם בדיוטי? אושרה תביעה ייצוגית נגד ג'יימס ריצ'רדסון בהיקף של 290 מיליון ש'

קניתם בדיוטי? אושרה תביעה ייצוגית נגד ג'יימס ריצ'רדסון בהיקף של 290 מיליון ש'

מהבקשה עולה כי החברה הפרה שורת תקנות בחוק להגנת הצרכן, בין היתר אי סימון מחיר לפי יחידת מידה. ביהמ"ש קבע כי הקבוצה התובעת תכלול כל מי שקנה מוצרים שלא סומנו בחוק החל מה-1 בינואר 2009

27.05.2014, 13:43 | אורנה יפת
בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר תובענה ייצוגית שהוגשה נגד ג'יימס ריצ'רדסון בדיוטי פרי. הבקשה, בסכום של 290 מיליון שקל, הוגשה על ידי אורית רוקח באמצעות עו"ד אבי רוקח וחנן בראונשטיין בטענה להפרה של שורת תקנות הגנת הצרכן ובין היתר אי סימון מחירי מוצרים ליחידת מידה ואי סימון תזונתי בעברית.

קראו עוד בכלכליסט

ג'יימס ריצ'רדסון טענה מצידה כי תקנות מחיר ליחידת מידה אינן חלות עליה וכי היא פטורה מראש מסימון מוצרים ארוזים בעברית. בנושא הסימון בעברית קבע בית המשפט כי תוקפו של הפטור המדובר פג בפברואר האחרון וכי איננו נוגע לכל המוצרים הנמכרים בחנות.

חנות ג חנות ג'יימס ריצ'רדסון בדיוטי פרי נתב"ג. הפטור על סימון מחירים בעברית פג בפברואר האחרון | צילום: סיון פרג' חנות ג

בגין אי סימון מחירי מוצרים ליחידת מידה, קבע בית המשפט כי הקבוצה התובעת תכלול את כלל הצרכנים אשר רכשו מוצרים בחנויות ג'יימס ריצ'רדסון מתאריך ה-1 בינואר 2009 ועד היום, ואשר לא סומנו כנדרש בחוק.

בגין אי סימון תזונתי בעברית נקבע כי העילה תחול על צרכנים שרכשו מג'יימס ריצ'רדסון מוצרי מזון מ-22 בינואר 2012.

בית המשפט דחה את הסעיף בבקשה הטוען להטעיה בפרסום בשל השימוש בפרסומות של ג'יימס ריצ'רדסון במשפט "לא תמצאו מקום יותר זול מזה".

השופטת שושנה אלמגור חייבה את ג'יימס ריצ'רדסון לשאת בהוצאות הגשת התביעה ולשלם למבקשת שכר טרחת עורך דין בגובה 40 אלף שקל.

מג'יימס ריצ'רדסון נמסר: "לחנויות הדיוטי פרי בארץ ובעולם כולו קיימים מאפיינים ייחודיים שהוכרו הן בפסיקה והן בחקיקה במגוון נושאים. הרוכשים המורשים לרכוש בחנויות אלה הינם אך ורק היוצאים מישראל , פניהם החוצה ורכישתם האלטרנטיבית תהיה מחוץ לישראל ובודאי שלא בשפה העברית. הבקשה לתביעה הייצוגית התייחסה לסימון רכיבים במוצרי השוקולד בשפה העברית. המוצרים מסומנים בשפה האנגלית כפי שמגיעים ונמכרים בחנויות דיוטי פרי בעולם .  השרים הממונים על חוק ותקנות הסימון החליטו לתת פטור מסימון בעברית על מוצרים המסומנים באנגלית וזאת לתקופה הרלבנטית לבקשה שבנידון. באשר לאי סימון יחידת מידה, יש אי בהירות בחקיקה הספציפית על תחולת חקיקה זו על חנויות הדיוטי פרי. ואף דעת הרגולטור הממונה על פיקוח ביצוע חוק זה, כי אין הוא חל על חנויות הדיוטי פרי. ג'יימס ריצרדסון פועלת ותפעל בעתיד על פי דין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
בהרבה דברים הדיוטי פרי בכלל לא זול!
אם תיקחו למשל את תחום השוקולדים, תגלו שהרבה פעמים הם הרבה יותר יקרים מהמחירים והמגוון בחנות "שוויצריה הקטנה" ברמת-גן. זה נראה כמו פרסומות, אבל תבדקו בעצמכם ותפסיקו להיות פראיירים (וגם תפסיקו לקנות ולהתלהב מטובלרון - זה פאסה, וזה גם לא טעים במיוחד). אה, ומספיק עם המבצעים המופרכים של 3+1 ו- 4+1!
עוז  |  30.05.14
לכל התגובות