אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צוקרברג תורם ביחד עם אשתו 120 מיליון דולר לבתי ספר בסן פרנסיסקו צילום: בלומברג

צוקרברג תורם ביחד עם אשתו 120 מיליון דולר לבתי ספר בסן פרנסיסקו

התרומה של מייסד פייסבוק ושל אשתו פרסיליה צ'אן תתפרס על פני חמש שנים. "חינוך הוא דבר יקר מאוד וזוהי רק טיפה בים"

31.05.2014, 12:55 | שירות כלכליסט

מייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג ואשתו פרסיליה צ'אן תורמים 120 מיליון דולר לבתי ספר באזור מפרץ סן פרנסיסקו. כך מדווח אתר יאהו.

קראו עוד בכלכליסט

התרומה של בני הזוג תתפרש על פני חמש שנים והיא המענק הגדול ביותר שלהם מאז שהעניקו 1 מיליארד דולר במניות לקרן צדקה בעמק הסיליקון Silicon Valley Community Foundation.

"חינוך הוא דבר יקר מאוד וזוהי רק טיפה בים. אנו מנסים להחיל שינוי באמצעות קידום הפיתוח של חדשנות ושל מודלים חינוכיים חדשים", אמרה צ'אן בראיון.

המענק הראשון מתוך התרומה הוא של 5 מיליון דולר שיגיע לבתי ספר שונים באזור המפרץ ויוקדש להכשרתם של מנהלים, להטמעת טכנולוגיה בכיתות הלימוד ולתמיכה בתלמידים במעבר מכיתה ח' לכיתה ט'.

צוקרברג, צילום: איי אף פי צוקרברג | צילום: איי אף פי צוקרברג, צילום: איי אף פי

הקרן שהקימו הזוג, הנקראת Startup: Education הגדירה את הנושאים הדוחקים ביותר על סדר היום של מערכת החינוך באזור, בשיתוף עם מנהלי בתי ספר ומנהיגים קהילתיים.

זוהי דריסת הרגל הראשונה של צ'אן - שהיא רופאת ילדים במקצועה - באור הזרקורים. בני הזוג נפגשו בעת לימודיהם בהארווארד ונישאו ב-2012 - יום לאחר שפייסבוק הונפקה לציבור. הם צירפו את חתימתם לקרן The Giving Pedge שהוקמה על-ידי ביל גייטס ווורן באפט שנועדה לגרום לעשירי ארה"ב לתרום מהונם לצדקה.

"המילה פילנתרופיה היא מליצית"

"אני מאוד ממוקד בלחבר בין אנשים, זה תחום העניין העיקרי שלי, ואשתי מתמקדת בילדים, כך שאנו יכולים לעשות משהו ביחד וזה נחמד כי ישנם כמה תחומים חופפים בינינו", אמר צוקרברג.

"אני חושב שהמילה 'פילנתרופיה' היא סתם דרך מליצית לומר שאכפת לך מאחרים ושאתה רוצה לעזור להם, מה שהיה חלק ממני מאז שאני זוכר", הוסיף.

תגיות