אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אולמרט לעליון: מבקש לדחות את מועד הגשת הערעור על גזר דינו בפרשת הולילנד צילום: יותם רונן

אולמרט לעליון: מבקש לדחות את מועד הגשת הערעור על גזר דינו בפרשת הולילנד

במקביל, גם הלל צ'רני ביקש אתמול לדחות את מועד הגשת הערעור על עונשו . אביגדור קלנר, ממקימי חברת "הולילנד פארק", כבר ערער לבית המשפט

25.06.2014, 14:27 | זוהר שחר לוי

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט פנה היום (ד') לבית המשפט העליון וביקש לדחות את המועד בו יוכל לערער על הרשעתו בפרשת הולילנד וכן על 6 שנות המאסר שנגזרו עליו וזאת בשל צירופה של עו"ד נוית נגב לצוות ההגנה. לפי עו"ד נגב, אם בית המשפט העליון יענה לבקשה, הודעת הערעור של אולמרט תוגש עד ל-30 ביולי, זאת בהסכמת הפרקליטות.

קראו עוד בכלכליסט

גם הלל צ'רני, ביחד עם חברת הולילנד שבבעלותו, ביקש אתמול להאריך את מועד הגשת הערעור על העונש שנגזר עליו – 3.5 שנות מאסר.

במקביל אביגדור קלנר, ממקימי חברת "הולילנד פארק", שהורשע במתן שוחד ונידון ל-3 שנות מאסר ערער לבית המשפט העליון.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, שהרשיע את אולמרט בקבלת שוחד, גזר עליו בחודש שעבר עונש חמור של 6 שנות מאסר שיחלו כבר ב-1 בספטמבר.

אהוד אולמרט. אמור להתחיל לרצות את עונשו ב-1 בספטמבר, צילום:  יותם רונן אהוד אולמרט. אמור להתחיל לרצות את עונשו ב-1 בספטמבר | צילום: יותם רונן אהוד אולמרט. אמור להתחיל לרצות את עונשו ב-1 בספטמבר, צילום:  יותם רונן

"מקבל שוחד מעורר יחס של תיעוב - הוא בבחינת בוגד. ראש העיר נטל שוחד", אמר השופט רוזן על אולמרט בגזר הדין . "אין דינם של אנשים פשוטים כדין מי שמשתייך לאליטה החברתית והכלכלית. אולמרט – פושע שמרבית זמנו הוקדש לפועלו הציבורי עליו זכה לשבחים. הנאשמים בפניי - האליטה החברתית, שמנה וסלתה, פעלו ממניעי חמדנות שלא לומר חזירות. אולמרט - איש של אנשים, חם ומחבק, הטביע חותם חיובי בתרומתו למדינה ולחברה. אלה אינם פושעים רגילים, פושעים שהתנהלו במסגרת הנורמטיבית וזכו לשבחים. כשרונותיהם במסגרת הנורמטיבית העלתה אותם לפסגה. במקביל לפעילותם זו - בשטח סגור ואטום פעלו בביצת דומן והריקבון תסס סביבם. הסכנה הטמונה בנגע היא מוחשית".

אולמרט, שיוצג בבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי עו"ד אלי זהר ממשרד גולדפרב זליגמן, צירף לצורך הערעור לעליון את עו"ד נוית נגב. לפי הבקשה שהוגשה לעליון, "לאחר שניתנה הכרעת הדין פנה אולמרט למשרדנו וביקשנו לקבל על עצמנו את הובלת ייצוגו בערעור ביחד עם באי כוחו ממשרד גולדפרב זילגמן ושות' שייצגו אותו בפני בית המשפט המחוזי".

"התיק הנידון", נכתב עוד, "אשר כונה 'פרשת הולילנד', הינו תיק בעל היקף עצום. פרוטוקול ביהמ"ש המחוזי נפרש על פני 9,402 עמודים. לתיק הוגשו 1,451 מוצגים, חלק גדול מהם במסמכים עבי כרס. סיכומי כלל הצדדים בתיק מחזיקים כ-1,400 עמודים. לאור ההיקף העצום נדרש לנו פרק זמן נוסף ללימוד החומר ולגיבוש הודעת הערעור המנומקת והבקשה לעיכוב ביצוע העונש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות