אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמן מצמצמת את השפעת קופות החולים על הרפורמה צילום: עמית שעל

גרמן מצמצמת את השפעת קופות החולים על הרפורמה

לכלכליסט נודע ששרת הבריאות דחתה את בקשת הקופות להשתתף בצוותי היישום של הוועדה בראשותה

23.07.2014, 08:21 | מיקי פלד

שרת הבריאות יעל גרמן דחתה את בקשת קופות החולים להשתתף בצוותי היישום של הוועדה בראשותה, כך נודע ל"כלכליסט". במקום זאת, בשבוע הבא מתוכננים להתקיים במלון רמת רחל בירושלים דיונים עם הקופות במתכונת של שולחנות עגולים - בכל שולחן יהיה נציג של כל קופה אך יהיה רוב לנציגי הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

במפגש צפויים להתכנס 11 שולחנות עגולים, שבהם יידונו נושאים שהוועדה עסקה בהם - קיצור זמני המתנה לניתוחים, תיירות רפואית ועוד. בצוותי היישום יהיו נציגים של משרדי הבריאות והאוצר בלבד.

יעל גרמן. בקופות חוששים מאובדן הכנסה, צילום: אוראל כהן יעל גרמן. בקופות חוששים מאובדן הכנסה | צילום: אוראל כהן יעל גרמן. בקופות חוששים מאובדן הכנסה, צילום: אוראל כהן

אחת ההמלצות העיקריות של ועדת גרמן, שנוגעת בעיקר לקופות החולים, היא לצמצם את השימוש של הציבור במערכת הרפואה הפרטית באמצעות ביטוחים במטרה לחזק את בתי החולים הציבוריים. כיום בחלק מהמקרים יש לקופות תמריץ כלכלי לשלוח לבית חולים פרטי מבוטחים, שלהם גם ביטוח פרטי, שנדרשים לניתוח שאינו דחוף. באופן דומה הקופות מעדיפות לעתים לשלוח חולים לבית חולים ציבורי מסוים שיש להן עמו הסדר כלכלי.

בקופות מעוניינים שגרמן תקיים להן שימוע מסודר, שבו הן יוכלו לשטוח את השגותיהן על הרפורמה בביטוחים המשלימים ועל השינוי בהסדרי הבחירה. לטענת הקופות, המלצות הוועדה יגרמו להן הפסד כספי רב, כשכבר עתה הגירעון שלהן חצה השנה את 2 מיליארד השקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות