אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח קינג: המשקיעים לא מאמינים בקנדי קראש

פרשנות

דו"ח קינג: המשקיעים לא מאמינים בקנדי קראש

חברת המשחקים שפיתחה את להיט המובייל דיווחה על ירידה פראית במספר המשתמשים ברבעון האחרון. המשקיעים, מצידם, חוששים שמדובר בשידור חוזר של הנפקת זינגה - חברת המשחקים שירדה מגדולתה

13.08.2014, 16:16 | נמרוד צוק
יצרנית המשחקים קינג, החברה שאחראית ללהיט המובייל קנדי קראש סאגה, במסלול התרסקות: מניית החברה צנחה אתמול בלא פחות מ-25% בעקבות הדו"ח הרבעוני המאכזב שהיא פרסמה, צניחה שמחקה יותר ממיליארד דולר משווי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

הנתון הקשה ביותר בדו"ח, מבחינת המשקיעים, היה מספר המשתמשים הפעילים במשחקי החברה, שירד ב-5 מיליון לעומת הרבעון הקודם. על פי נתוני החברה, הבעיה נוצרה בעיקר כתוצאה מצמצום במספר השחקנים שמשתמשים במוצריה דרך פייסבוק, מצד אחד, וקושי להביא מספר גדול מספיק של משתמשי מובייל חדשים כדי לאזן את הירידה.

סוכריות חמוצות. קנדי קראש סוכריות חמוצות. קנדי קראש סוכריות חמוצות. קנדי קראש

אחד ההסברים האפשריים לתגובה החריפה של בעלי המניות בקינג עשוי להיות החשש שלהם מתסריט דומה לזה שעברה זינגה, השליטה הקודמת של ענף משחקי הפנאי, שהתרסקה משיא של 265 מיליון משתמשים אליו הגיעה בתחילת 2013 בעקבות סדרת משחקי FarmVille לחברה שמפסידה עשרות מיליוני דולרים ברבעון ומבריחה את השחקנים והמשקיעים. זאת, לאחר שהתקשתה לשחזר את הצלחתה בפייסבוק בענף המובייל ולייצר להיטים נוספים בסדר גודל דומה.

התגובה הקיצונית של בעלי המניות היתה מפתיעה בחומרתה, לאור השיפור ברווחים והגידול במספר המשתמשים לעומת הרבעון המקביל ב-2013 - וכפי הנראה היא משקפת חשש כי קינג היא לא יותר מחברה של להיט אחד - וכי אין לה את היכולת הדרושה לשמור על ההצלחה לאורך זמן. חששות דומים נחשפו כבר ביום הראשון למסחר במנייתה, במרץ האחרון, אז סיימה המניה בירידה של 15 לעומת מחיר הפתיחה. ההנפקה היתה הגדולה ביותר בתעשיית משחקי המובייל, עם שווי שהסתכם ב-7.1 מיליארד דולר ביום המסחר הראשון.

בקינג מקוויים כי שורה של משחקים חדשים יעזרו להם לחזור למסלול של צמיחה, ביניהם משחק המשך לקנדי קראש סאגה שכבר יצא לשוק בהשקה רכה, לצד מהלכים שיווקיים חדשים שיביאו יותר משתמשים למשחקים האחרים של החברה כגון Farm Heroes ו-Bubble Witch Saga 2.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות