אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "אי אפשר להגיד 'יש לי אוברדראפט ואני הולך להגדילו בלי הגבלה'" צילום: קובי גדעון/לע"מ

נתניהו: "אי אפשר להגיד 'יש לי אוברדראפט ואני הולך להגדילו בלי הגבלה'"

ראש הממשלה שב ואמר כי יש להגדיל את תקציב הביטחון "אבל לעשות זאת בצורה אחראית שלא תוביל להגדלה חסרת רסן של הגירעון"

11.09.2014, 18:49 | כלכליסט

"הביטחון נשען כמובן על הכלכלה ואיננו רוצים לסכן אותה. אנחנו צריכים להגדיל את תקציב הביטחון אבל לעשות את זה בצורה אחראית שלא תוביל להגדלה חסרת רסן של הגירעון", כך אמר היום (ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס ה-14 של המכון הבינלאומי למדיניות נגד טרור. 

קראו עוד בכלכליסט

לדברי נתניהו, "כשם שאינך יכול ללכת לבנק ולהגיד - 'יש לי אוברדראפט ואני הולך להגדיל אותו בלי הגבלה', כי יסגרו לך את חשבון הבנק או שיעלו לך את מחיר הריבית לממדים שאתה לא תוכל לעמוד בהם. אנחנו צריכים להגדיל את ההוצאות של הביטחון ולא להגדיל את הגירעון יתר על המידה. ולכן עלינו למצוא את האיזון המתבקש בין הגדלה הכרחית של תקציב הביטחון לבין המשך מדיניות כלכלית אחראית שתוביל גם לביטחון רב יותר וגם להמשך הצמיחה הכלכלית שאפיינה את מדינת ישראל בעשור האחרון".

רה"מ בנימין נתניהו בכנס ה-14 של המכון הבינלאומי למדיניות נגד טרור, צילום: קובי גדעון/לע"מ רה"מ בנימין נתניהו בכנס ה-14 של המכון הבינלאומי למדיניות נגד טרור | צילום: קובי גדעון/לע"מ רה"מ בנימין נתניהו בכנס ה-14 של המכון הבינלאומי למדיניות נגד טרור, צילום: קובי גדעון/לע"מ

שר האוצר יאיר לפיד אמר היום בסיור בדרום כי הוא ומשרד האוצר "מבינים שצריך להוסיף לביטחון כסף. יש דיון על מה הכלכלה הישראלית יכולה לספוג בשביל צרכי הביטחון. התקציב מוכן מבחינת התשתית".

"אני לא חושב שיש מתיחות עם ראש הממשלה ישבתי איתו שלשום", ציין לפיד. "התקציב מוכן, כל התשתית מוכנה אנחנו

עובדים על זה כבר חודשים, עבדנו על זה גם בזמן המלחמה. יש עדיין שאלה לגבי תקציב הביטחון, אני ומשרד האוצר מבינים שצריך להוסיף לביטחון כסף. יש דיון על מה הכלכלה הישראלית יכולה לספוג בשביל צרכי הביטחון, אני לא מזהה מתיחות. התקציב מוכן מבחינת תשתית".

לפיד המשיך ואמר, "את ההאטה שהתחילה לפני המבצע אנחנו צריכים לבלום עכשיו. הדבר האחרון שהכלכלה הישראלית זקוקה לו עכשיו זה עוד קיצוצים בתקציבים הישראלים ועוד מסים. במקום זה אנחנו צריכים להגדיל את הגרעון, זה לא דבר טוב, אבל אני רוצה להזכיר שהגרעון בפועל היה 5.5%, כרגע הוא 2.6% אנחנו יודעים איך לפקח עליו. האזרח הישראלי, מעמד הביניים הישראלי הפך לפרה חולבת, הפעם המדינה תקח מעצמה ולא מאזרחים ומתעשיינים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות