אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הייתם מוכנים לרדת מהארץ בשביל עבודה? צילום: איי אף פי

הייתם מוכנים לרדת מהארץ בשביל עבודה?

סקר עולמי חדש מצא ש-64% מהעובדים היו עונים בחיוב להצעת עבודה במדינה אחרת; בצרפת יותר מ-90% היו עוברים, בארה"ב פחות משליש, וכמה בישראל?

06.10.2014, 13:59 | מעין מנלה
הייתם מוכנים לעבור למדינה אחרת בשביל עבודה? מסתבר שחלום הרילוקיישן אינו ייחודי לישראלים. לפי סקר עולמי חדש שנערך על ידי חברת הייעוץ Boston Consulting ואתר הגיוס The Network, מרבית העובדים, 64% היו מוכנים לעשות זאת, ואחד מתוך חמישה כבר עבד בעבר במדינה אחרת.

קראו עוד בכלכליסט

שיעור העובדים שהיו מוכנים לעבוד במדינות אחרות גבוה במיוחד בכלכלות מתפתחות או מדינות בהן יש חוסר יציבות פוליטית. לדוגמא, יותר מ-97% מהנסקרים בפקיסטן השיבו שהם היו עונים בחיוב להצעה לעבוד במדינה אחרת. ישראל ממוקמת לצד מדינות כמו בוסניה, הודו, אינדונזיה, בולגריה, מרוקו וגם שוויץ בהן שיעור העובדים שהיו רוצים לעבוד במדינות אחרות נע בין 70% ל-80%.

רילוקיישן, לא רק בגלל מצב כלכלי, צילום: בלומברג רילוקיישן, לא רק בגלל מצב כלכלי | צילום: בלומברג רילוקיישן, לא רק בגלל מצב כלכלי, צילום: בלומברג

שיעור גבוה של עובדים המוכנים לרילוקיישן נרשם גם במדינות יציבות פוליטית עם כלכלות מפותחות. כך לדוגמא, בהולנד וצרפת 94% מהנסקרים השיבו שהם היו מוכנים לעשות רילוקיישן לפחות לזמן מה. במדינות בהן הכלכלה התאוששה מהמשבר האחרון, כמו ארה"ב, גרמניה ובריטניה הרבה פחות עובדים מוכנים לעבור למדינה אחרת לצורך עבודה. כך, כשליש מהעובדים בארה"ב אמרו שהם ישקלו הצעת עבודה בחו"ל ו-44% בלבד מהעובדים בגרמניה ובריטניה השיבו שיהיו מעוניינים לעבור לעבוד במדינה אחרת. הסיבות לכך שהעובדים במדינות אלו לא מעוניינים ברילוקיישן משתנות, אבל רבים מהנסקרים ציינו את היציבות הכלכלית והנוחות של החיים במדינתם כסיבה.

המדינות הפופולאריות ביותר לרילוקיישן הן ארה"ב, בריטניה וקנדה. אחריהן ממוקמות גרמניה, שוייץ, צרפת, אוסטרליה, ספרד, איטליה ושבדיה. הערים הפופולאריות ביותר, הן לונדון, ניו יורק ופריז. ברלין, ממוקמת במקום השישי אחרי סידני ומדריד.

מרבית העובדים מעוניינים ברילוקיישן על מנת להרחיב אופקים ולהתנסות בחיים במדינה אחרת. ככל שהמצב הכלכלי טוב יותר במדינה, כך הסיבה לכך שעובדים מעוניינים ברילוקיישן נוטה פחות להיות תלויה בנושאים כספיים. כך לדוגמא, פחות מרבע מהגרמנים או השוויצרים אשר מוכנים לרילוקיישן אמרו ששכר גבוה יותר ישפיע על החלטתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
הנתון המפתיע - 20%-30% היום מוכנים להשאר פה גם אם
היו מציעים להם עבודה בחו"ל. פה במדינתנו יש שעון חול שעוד מעט אוזלים גרגיריו. החלום הציוני הכריז שבדם יזע ודמעות נבנה את ארצנו, אך שכח לציין מועד סיום לעבודות. את החלום הציוני הזיזו לאדמות נוכרים, ואת המאמץ לקיימו השאירו לספר הספרים. מי שעוד נותן כתף כבר כמעט קורס כי עם כל אחד שזז הצידה, עם כל אחד שיורד, יותר קשה לאלו שסוחבים את הגשמת החלום הציוני על כתפיהם. מהו החלום הציוני? תקראו את מגילת העצמאות, כל מה שאכתוב פה כבר כתבו טוב יותר לפני 66 שנים.
יגאל  |  10.10.14
לכל התגובות