אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחלתם תואר אקדמי? עדיף לסיים כמו שצריך מלהפסיק באמצע צילום: shutterstock

התחלתם תואר אקדמי? עדיף לסיים כמו שצריך מלהפסיק באמצע

לפי מחקר מארה"ב, סטודנטים שעזבו את הלימודים גם מתחילים מאוחר יחסית את הקריירה וגם נותרים עם הלוואות כבדות מימי הלימודים

13.10.2014, 19:18 | שירות כלכליסט

סיפורי ההצלחה של ידוענים כגון ביל גייטס, סטיב ג'ובס ומארק צוקרברג, שפרשו מהקולג' כדי להקים חברות ענק, זוכים לפרסום ניכר. אבל עבור מרבית האמריקאים, פרישה מהקולג' ללא תואר ראשון מתגלה פעמים רבות כצעד שגוי יותר מלא להתחיל קולג' כלל.

קראו עוד בכלכליסט

מחקר חדש של אוניברסיטת דרקסלר מגלה כי סטודנטים שפורשים מהקולג' ללא תואר מוצאים עצמם בבעיה כפולה: מחד הם מתחילים את הקריירה שלהם בשלב מאוחר יותר מצעירים שהחלו את דרכם בעולם התעסוקה מיד לאחר התיכון, ומאידך הם מוצאים עצמם פעמים רבות עם הלוואות סטודנטים כבדות שנשארו מימי הלימודים שלהם, ופוגעות בהתקדמות הכלכלית שלהם למשך שנים.

סטודנטים. התחלת? תסיים, צילום: אימג סטודנטים. התחלת? תסיים | צילום: אימג'בנק/thinkstock סטודנטים. התחלת? תסיים, צילום: אימג

לפי המחקר, שיעור האבטלה בקרב צעירים (בגילי 29-20) שהתחילו והפסיקו לימודים בקולג' נמוך יותר מאשר צעירים ללא כל לימודים אקדמיים. לעומת זאת הם עובדים כמעט אותו מספר של שעות בשבוע ואותו מספר של שבועות בחודש, והמשכורות שלהם דומות גם כן. לפי המחקר, אין כמעט הבדל בשכר של עובד שפרש מהקולג', לבין שכר של עובד באותו גיל שסיים רק לימודים בתיכון, אך יש הבדל משמעותי בין שכר של עובד שפרש מהקולג' לבין עובד בוגר תואר ראשון.

"אפקט הדיפלומה הוא עצום", אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" פול הארינגטון, מנהל המרכז לשוקי עבודה ומדיניות באוניברסיטת דרקסל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות