אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההגנות על מחיר הנפט מנעו מפז ליהנות מרווחיות מוגדלת ברבעון צילום: יריב כץ

ההגנות על מחיר הנפט מנעו מפז ליהנות מרווחיות מוגדלת ברבעון

החברה קיבעה את מרווח הזיקוק על 7.7 דולר לחבית, וללא ההגנות היתה עולה למרווח של 8.2 דולר לחבית. תחלק דיבידנד של 250 מיליון שקל

30.11.2014, 10:28 | גיל קליאן

פז דיווחה הבוקר (א') על ירידה של 8% במכירות הרבעוניות ל-4.7 מיליארד שקל. הירידה במכירות נבעה מירידת מחירי הנפט, וכן ירידה במכירות בתחנות הדלק בדרום במהלך מבצע "צוק איתן".

קראו עוד בכלכליסט

רשת חנויות Yellow הגיעה ברבעון השלישי למכירות של 196 מיליון שקל, ירידה של 2%. חלק מהפגיעה בחנויות הנוחות קרתה בגלל עיתוי סוכות, ולכן מציינת פז בדו"ח כי בספטמבר-אוקטובר 2014 רשמו המכירות עלייה של 4% לעומת החודשיים המקבילים ב-2013.

ירידת מחירי הנפט אמורה להיות טובה לפז, שעוסקת בין השאר בזיקוק נפט. עם זאת, החברה ביצעה הגנות וגידורים על מנת לשמור על "מרווח הזיקוק" - כלומר הרווח הגולמי מזיקוק נפט. היות והחברה קיבעה את מרווח הזיקוק, הוא עמד על 7.7 דולר לחבית ברבעון השלישי, ללא שינוי לעומת הרבעון המקביל. אם פז לא היתה עושה את ההגנות שעשתה, מרווח הזיקוק היה עולה ל-8.2 דולר לחבית.

הרווח התפעולי של פז זינק ב-144% ועמד על 317 מיליון שקל, אך הזינוק נבע בעיקר מההגנות של החברה על מלאי. הזינוק ברווח התפעולי התקזז מול הוצאות מימון שגדלו פי 10 לסכום של 223 מיליון שקל, והרווח הנקי צמח ב-21.4% ועמד על 68 מיליון שקל.

במקביל לדו"ח הודיעה פז על דיבידנד של 250 מיליון שקל, כאשר נכון לסוף הרבעון לחברה יתרת רווחים לחלוקה של כמיליארד שקל.

 , צילום: לם וליץ סטודיו 49 צילום: לם וליץ סטודיו 49  , צילום: לם וליץ סטודיו 49

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות