אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נתניהו לא נשאר חייב: "לפיד נכשל כישלון מחפיר בניהול הכלכלה"

ראש הממשלה מגיב למתקפה של שר האוצר עליו הבוקר: "לפיד ממשיך להשתלח לאיים ולחתור תחת הממשלה שבה הוא מכהן ולרקוח דיל פוליטי עם ציפי לבני - והכל מתוך אינטרס פוליטי צר מהסוג הישן והמכוער". לפיד: "נתניהו חסר אחריות, עשה דיל עם החרדים מהסוג הישן והרע"

02.12.2014, 11:14 | רוני זינגר

יום אחרי פיצוץ הפגישה בין נתניהו ללפיד, וההבנה שהמדינה הולכת לבחירות, ממשיכים הצדדים את ההתכתשות ביניהם כחלק ממה שנראה כקמפייני הבחירות שהחלו.

נתיהו תקף את לפיד ואמר כי "יאיר לפיד נכשל כישלון מחפיר בניהול הכלכלה. הוא התבזה וכשל בניסיונו לפתות את החרדים למזימה של פוטש נגד ראש הממשלה. לפיד ממשיך להשתלח לאיים ולחתור תחת הממשלה שבה הוא מכהן ולרקוח דיל פוליטי עם ציפי לבני - והכל מתוך אינטרס פוליטי צר מהסוג הישן והמכוער.

קראו עוד בכלכליסט

"ראש הממשלה נתניהו עומד על כך שתקציב המדינה יהיה אחראי ויבטיח את הביטחון, את המשך בניית עוצמתו של צה״ל ויטפל באופן אמיתי במחירי הדיור והמזון, בניגוד לתקציב הפוליטי והבלתי אחראי שמקדם לפיד. לפיד מונע העברת תקציב ביטחון אחראי הדרוש לצה״ל, הוא מטרפד את העברת הבסיסים לנגב ומקדם את חוק מע״מ 0 שכל כולו אחיזת עיניים ולא יוריד את מחירי הדיור. ראש הממשלה פועל מתוך ראייה כוללת לטובת העם והמדינה ולא יאפשר התנהלות פוליטית פרועה וחסרת אחריות שכזאת בממשלתו״.

דבריו של נתניהו מגיעים על רקע המתקפה הבוקר של שר האוצר יאיר לפיד בכנס אנרגיה שאמר, "ראש הממשלה החליט להוביל אותנו לבחירות מיותרות. ראש הממשלה דרש רק כדי שיגידו לו לא ואז רץ לספר לחבר'ה. נתניהו בחר לנהוג בחוסר אחריות לאומית ולא לעמוד בהתחייבויות שלו כלפי הציבור".

לפיד אמר עוד בנאומו: "הייתה אלטרנטיבה טובה במקום לבזבז מיליארדי שקלים כדי למנוע בחירות מיותרות ולשתק את המשק הישראלי. יכולנו להעביר תקציב חברתי, להוסיף מיליארדי שקלים לחינוך, בריאות, רווחה וביטחון פנים, תוכנית הדיור הלאומית שמגדילה את ההיצע בהיקפים דרמטיים ולתת לזוגות צעירים הנחה של מע"מ ותוכנית מטרה".

אמש הציב ראש הממשלה ללפיד חמישה תנאים להמשך קיום הקואליציה: הפסקת ההשתלחויות נגד הממשלה, העברת 6 מיליארד שקל לתקציב הביטחון, שחרור התקציב לירידת בסיסי צה"ל דרומה, תמיכה בחוק הלאום והקפאת תוכנית מע"מ אפס לדירות ראשונות. זמן קצר לאחר תום הפגישה, הודיע לפיד על סירובו להקפיא את התוכנית בעניין הדיור, שנחשבה ליוזמת הדגל של מפלגתו. המפלגה הוציאה בהמשך הודעה חריפה נגד נתניהו.

יאיר לפיד , צילום: עמית שאבי יאיר לפיד | צילום: עמית שאבי יאיר לפיד , צילום: עמית שאבי

"הדרישות של ראש הממשלה כלפי יש עתיד חושפות את האינטרסים הפוליטיים הברורים שלו ואת המחויבות שלו לחברי מרכז הליכוד, לאינטרסים זרים ולעסקנים", נמסר בהודעה הרשמית של יש עתיד. "נתניהו מוביל את ישראל לבחירות מיותרות. ראש הממשלה בחר, גם הערב, לנהוג בחוסר אחריות לאומי ולשים את הצרכים של הציבור הישראלי בסוף סדר העדיפויות שלו. נתניהו מעדיף דיל שרקם עם החרדים על הקדמת הבחירות על פני האינטרסים של כלל אזרחי ישראל".

נתניהו שם דגש על הביקורת שהטיח לפיד על הבנייה בירושלים והיחסים עם ארצות הברית, והוסיף כי העברת הכסף לתקציב הביטחון "מיועדת לאימונים ולהצטיידות, בין השאר בכיפות ברזל ובנגמ"שים ממוגנים". חוק הלאום שלגביו נדרשה תמיכתו הוא זה "שמנוסח על בסיס העקרונות שהציג ראש הממשלה בממשלה", ואילו הקפאת תוכנית הדגל של שר האוצר, על פי ראש הממשלה, "תחסוך 3 מיליארד שקלים בשנה".

"אזרחי ישראל הטילו עליי אחריות ועם הממשלה הזאת אי אפשר לנהל את המדינה באופן שבו אזרחי ישראל מצפים מאיתנו", נמסר מלשכת נתניהו בתום הפגישה. "אם ההתנהלות חסרת התקדים של חלק משרי הממשלה תימשך, לא יהיה מנוס לבקש שוב את אמונו של הבוחר. זאת לא החלופה שאני מעוניין בה, אך אפשרות גרועה יותר היא קיום ממשלה שבה שרים מכשילים את פעולותיה ומדיניותה בניגוד לאינטרסים של הציבור. גרירת המדינה בתוך המציאות הזאת היא חלופה גרועה יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
נתניהו
נתניהו הוא הטיפס הכי מלוכלך בפוליטיקה הישראלית ואולי במדינת ישראל בכלל, הוא מאשים את לפיד בכשלון בזמן שהוא זה שהתווה את הדרך ופקח עליה בכל צעד, חוצפתו של נתניהו, הוא ואישתו הנהנתנית מורידים את מדינת ישראל ביגון שאולה, אם למישהו נותר עוד טיפת יושרה ואמינות חייבים לסלק את הזוג הזה מסביבת השלטון כמה שיותר מהר, יתכן שיש עדיין תקווה, אבל רק בתנאי שהצרה הזו ששמה משפחת נתניהו תיעלם מהשטח לתמיד.
דג , חו"ל  |  02.12.14
37.
טענתו של ראש הממשלה מצחיקה...
ראש הממשלה היה הבוס של לפיד.לכן אם לפיד נכשל אז גם ראש הממשלה נכשל. מכיוון שהוא היה הבוס שלו,בזמן אמת גיסה אותו בחצי פה, עכשיו אחת מהשתים , או שזה מחדל גם של ראש ממשלה, כי בזמן אמת היה צריך לקרוא לו לסדר ולהגיד לו חביבי התכנית שלך כושלת. תעשה משהו,הרי ראש הממשלה עצמו מנוסה בכלכלה. עכשיו כשנוח לו הוא זורק עליו את הכשלון. הכשלון הוא של שניהם יחד...עכשיו כתעמולת בחירות זורק ראש הממשלה את הכשלנות ולוקח לעצמו את הנצחונות שלא היו בכלל בתקופתו...ראש ממשלה טול קורה בין עיניך....
yosi , דרום  |  02.12.14
לכל התגובות