אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות טובות לנושי קרדן: חוזה של 67 מיליון דולר לתהל צילום: עמית שעל

חדשות טובות לנושי קרדן: חוזה של 67 מיליון דולר לתהל

זרוע התשתיות של הקבוצה במזרח אירופה חתמה על עסקה לתכנון והקמה של מתקן טיפול במים ומערכת שאיבה בעיר יקוצ'ק שברוסיה

11.12.2014, 10:28 | אורן פרוינד
מחזיקי האג"ח של קרדן אן.וי המנהלים מו"מ להסדר חוב בהיקף של 345 מיליון יורו מול החברה, קיבלו היום (ה') בשורה חיובית מרוסיה. קרדן דווחה כי החברה הבת (98%), תהל, זרוע התשתיות של הקבוצה במזרח אירופה, חתמה על עסקה לתכנון והקמה של מתקן טיפול במים ומערכת שאיבה בעיר יקוצ'ק שברוסיה בתמורה ל-67 מיליון דולר. תהל תהנה ממקדמה של 10.5 מיליון דולר בתוך שלושה שבועות מהיום (מועד חתימת העסקה).  

קראו עוד בכלכליסט

העסקה הזו מצטרפת לעסקאות נוספות של תהל בהיקף של 158 מיליון דולר מתחילת השנה, כך שבסך הכל תרמה תהל להכנסותיה של קרדן אן.וי סכום של 225 מיליון דולר בשנת 2014. תהל פעילה בתחום התשתיות במזרח אירופה באמצעות שתי חברות בנות. האחת (Tahal Group B.V) עוסקת בפרויקטים הנדסיים בתחום המים והחקלאות והשנייה (Tahal Group Assets B.V) עוסקת בהקמה ותפעול של פרויקטים תשתיים מניבים.  

שוקי אורן, צילום: גיא אסיאג  שוקי אורן | צילום: גיא אסיאג שוקי אורן, צילום: גיא אסיאג

בשבוע שעבר הצליחה קרדן להסיר איום משמעותי לחדלות פרעון כשקרדן לנד צ'יינה שבבעלותה המלאה של קרדן אן.וי חתמה על הסכם למכירת כל החזקותיה (50%) בחברת קרדן לנד צ'נגדו שמחזיקה בקניון צ'נגדו לשותפתה בחברה קרן בלרוק תמורת 555 מיליון יואן (72.6 מיליון יורו). התמורה משקפת שווי של 164 מיליון יורו לקניון ומשווי זה קוזזה הלוואה בנקאית שמימן את הקמתו. התמורה נטו לקרדן לנד צ'יינה תסתכם ב־65 מיליון יורו ומסכום זה יועברו לקרדן אן.וי לפחות 30 מיליון יורו. סכום זה יאפשר לקרדן אן.וי לפרוע חוב של 28 מיליון יורו לבנק דיסקונט בסוף החודש.

בנתיים נמשכים המגעים בין מחזיקי האג"ח להנהלת החברה בראשות המנכ"ל שוקי אורן, לאחר שהגיעו ביום שלישי האחרון למבוי סתום. חילוקי הדעות נעו סביב תוספת הריבית בהסדר החוב על התשלומים הנידחים, ולהיקף המניות שיקבלו מחזיקי האג"ח בהסדר. חברי הנציגות דרשו 15% ממניות החברה בהסדר וריבית של 2% לשנה כתוספת לכל אחת מהשנתיים של הדחייה בתשלומים. החברה מוכנה לתוספת ריבית של 1.75% לכל שנה ולהקצאה של 10% מניות של החברה למחזיקים. הנציגות עמדה על עמדתה ואורן הבהיר כי מבחינתו מדובר בחזרה מסעיפים שעליהם סוכם כבר, וכי מבחינתו הם יכולים לפנות לבעלי המניות שאמורים להחליט איזו כמות מניות הם אמורים להעניק למחזיקים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות