אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסיה פיתוח תכריע מחר אם למכור את מניות אולטרה אקוויטי לירון ייני צילום: בועז אופנהיים

אסיה פיתוח תכריע מחר אם למכור את מניות אולטרה אקוויטי לירון ייני

בעקבות הערות רשות ני"ע פירסמה אסיה פיתוח פרטים על ה"הליך התחרותי" שביצעה טרם ההחלטה למכור את המניות לאפסווינג של ייני

06.01.2015, 11:29 | גיל קליאן

בעלי המניות של אסיה פיתוחשבשליטת כפיר זילברמן יכריעו מחר (ד') האם למכור את חלקם במניות אולטרה אקוויטילאפסווינג של ירון ייני.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר ב-3 חברות ללא פעילות עסקית משמעותית, כאשר אסיה פיתוח עוסקת כיום בעיקר בתיווך בעסקאות לאחר שהתוכנית למזג לתוכה את מט"ח 24 לא יצאה אל הפועל. לאסיה פיתוח אחזקה ב-6.3% ממניות אולטרה אקוויטי (שמחזיקה בגרינסטון ובעוד שורה של שלדים בורסאיים כמו פרוטאולוג'יקס).

תמורת אותן מניות אולטרה אקוויטי ישלם ייני לאסיה פיתוח 600 אלף שקל - המהווים סכום גבוה ב-56% לעומת מחיר מניית אולטרה אקוויטי בחודש שקדם לאישור העסקה. זילברמן, בעל השליטה באסיה פיתוח, הצהיר כי הוא בעל עניין בעסקה בגלל קשרים עיסקיים שלו עם ייני.

לאחר שקיבלה הערות מרשות ניירות ערך, פירטה אסיה פיתוח על "ההליך התחרותי" שקיימה לצורך מכירת המניות, שכלל פנייה של זילברמן (שכאמור קשור עיסקית לייני) לרוכשים נוספים. הדירקטוריון של אסיה פיתוח פירט בדיווח של החברה כי "היות ומדובר בעסקה למכירת מניות שכרוכה בנסיבות מיוחדות, הליך התחרות שאמור להיות מבוצע בהתאם לאמור בדין, התבסס במקרה זה על מידע שמסר מנכ"ל החברה (זילברמן - ג"ק) בקשר לאפשרויות שעומדות בפני החברה לביצוע העסקה לאחר בדיקות שבוצעו על ידו טרם גיבוש ההסכם כאמור, ובהן פניות לשני גורמים שונים בשוק ההון לביצוע העסקה, ושבו ראתה וועדת הביקורת כהליך מספק".

בדו"ח פירטה החברה גם מי היו אותם גופים עמם שוחח זילברמן בניסיון להביא הצעה טובה יותר למכירת מניות אולטרה אקוויטי. אסיה דיווחה כי "בטרם ההתקשרות בהסכם כאמור, פנה מנכ"ל החברה לשני גורמים שונים בשוק: בעל מניות נוסף באולטרה אקוויטי שהצעתו לרכישת המניות לא התקבלה, על מנת לבדוק אופציות לביצוע עסקה במניות הנמכרות ומר אלי קירשטיין שהינו פעיל בשוק ההון ובעבר ביצע מספר עסקאות עם הרוכשת ועם החברה עצמה. אף פניה כאמור לא הבשילה לכדי מו"מ מתקדם עקב פערים משמעותיים בין הצדדים".

ירון ייני, צילום: בועז אופנהיים ירון ייני | צילום: בועז אופנהיים ירון ייני, צילום: בועז אופנהיים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות