אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוזיקאים: יוטיוב סוחטת אותנו באיומים

מוזיקאים: יוטיוב סוחטת אותנו באיומים

מלחינים ואמנים מספרים כי נציגי אתר שיתוף הווידאו מנסים להכריח אותם להצטרף אל שירות Music Key. בין היתר, איימה יוטיוב על המוזיקאים שתצמצם את חשיפת התכנים שלהם אם לא יצטרפו לשירות בחוזה לחמש שנים

25.01.2015, 16:26 | נמרוד צוק
העימות המתמשך בין יוטיוב למוזיקאים סביב הצטרפותם לשירות המוזיקה "מיוזיק קי" החדש רחוק מלהסתיים; לאחר שורת סכסוכים בין גוגל לבין לייבלים עצמאיים שסירבו להצטרף בתנאים שהחברה ניסתה להכתיב, החברה מאיימת כעת על אמנים בסנקציות שיפגעו ביכולתם להשתמש ביוטיוב כדי לקדם את עצמם אם לא יוסיפו את הקטלוג שלהם לשירות החדש - תוך דרישה לחוזה ארוך טווח.

קראו עוד בכלכליסט

זואי קיטינג, צ'לנית קנדית שמלחינה מוזיקה לסרטים ומנגנת עם אמני אינדי בהם אמנדה פאלמר, פרסמה בסוף השבוע פוסט בטאמבלר שלה בו טענה שנציג שירות של יוטיוב פנה אליה ודרש כי תאפשר לחברה להוסיף את כל הקטעים שהעלתה ליוטיוב לשירות החדש. לדבריה, אמר כי אם תסרב החברה תבטל את חשבון המוזיקאי שלה, כך שהערוץ ותכניו יופיעו באתר כתכנים של משתמש רגיל - ולא תאפשר לה לקבל הכנסה מפרסומות על השירים והקליפים שלה.

מיוזיק קי של יוטיוב מיוזיק קי של יוטיוב מיוזיק קי של יוטיוב

לדבריה, דרישות החברה כללו את התביעה כי כל וידאו שמופיע בערוץ שלה, גם סרטונים שהועלו אליו על ידי מוזיקאים אחרים איתם שיתפה פעולה יכללו גם במיוזיק קי, וכי בכולם תופעל האפשרות להציג פרסומת. גוגל דרשה כי כל הקבצים יועלו באיכות גבוהה שמאפשרת סטרימינג באיכות 320kbps, וכי כל ההתחייבויות הללו יעוגנו בחוזה לחמש שנים.

"זה דבר אחד כאשר משתמשים מעלים את המוזיקה שלי ומאפשרים לאחרים להקשיב לה - זה לא מפריע לי. זה דבר אחר לחלוטין כאשר תאגיד גדול מכריח אותי לעשות את זה. יוטיוב עודדו אותי לקחת חלק בפעילות באתר, ועכשיו לאחר שהשקעתי בזה משאבים, לוחצים עלי לעשות משהו שאין לי רצון בו", כתבה.

לטענת גוגל, שהגיבה לטענות של קיטינג בכתבה באתר גיזמודו, הם בסך הכל מציעים לאמנים עוד ערוץ נוסף לייצור הכנסה. היא הכחיש כי החברה איימה לחסום את הערוץ של קיטינג או לשנמך אותו, אבל אישר כי אמנים שירצו להמשיך להרוויח כסף מהשמעת המוזיקה שלהם באתר, יצטרכו לאפשר לגוגל לספק אותה גם למשתמשי מיוזיק קי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות