אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שי ניצן לפרקליטי המדינה: השעו את העיצומים במחאה על נציבות הביקורת צילום: אלעד גרשגורן

שי ניצן לפרקליטי המדינה: השעו את העיצומים במחאה על נציבות הביקורת

הפרקליטים החליטו להעביר מהיום מסמכים משפטיים עיקריים לחתימת פרקליט המחוז, אבל פרקליט המדינה קורא להם לסיים את הסכסוך בהידברות

11.02.2015, 13:29 | משה גורלי

היום (ד') אמורים להיכנס לפעולה צעדי המחאה של ועד הפרקליטים נגד נציבות הביקורת על הפרקליטות. מדובר בהחלטת הוועד להעביר מסמכים שיוכנו על ידם לבתי המשפט לחתימת פרקליטי המחוזות ומנהלי המחלקות. זאת, לטענת הפרקליטים, כדי ליצור "ביקורת בזמן אמת" על מנת שלא להיחשף בעתיד לביקורת הנציבות. הרעיון הוא לכרוך את הבכירים במהלכים שעלולים להוות בסיס לביקורת.

קראו עוד בכלכליסט

משרד המשפטים שסירב להגיב עד היום, השיב היום. פרקליט המדינה עו"ד שי ניצן  עדכן את הפרקליטים על החלטה שהתקבלה ע"י בכירי המשרד – פרקליטי המחוזות, מנהלי המחלקות והמשנים לפרקליט המדינה: "אין מקום שמנהלי היחידות יחתמו על מסמכים שאינם נוהגים לחתום עליהם כחלק משגרת העבודה... מה גם שבהיקף הפעילות של היחידות – חתימה זו עלולה להיות לא יותר מ'חותמת גומי', ואין זה מנוהגנו להיות 'חותמת גומי'."

ניצן קורא לוועד להשעות את הצעדים הארגוניים ולהמשיף במקביל את ההידברות כדי לסיים את הסכסוך. "יישום הצעדים הארגוניים שעליהם הודעתם", כותב ניצן, "לא יקדם את פתרון הסכסוך".

משרד המשפטים בירושלים, צילום: מיקי אלון משרד המשפטים בירושלים | צילום: מיקי אלון משרד המשפטים בירושלים, צילום: מיקי אלון

יו"ר ועד הפרקליטים עו"ד לימור פלד השיבה: "הגיע הזמן שפרקליט המדינה ופרקליטי המחוזות יעמדו לצדנו במאבק על נשמת אפה של הדמוקרטיה נגד גוף שהוקם מאינטרסים צרים, ממניעים פוליטיים, כדי להחליש את עבודת הפרקליטים ולא לאפשר להם להילחם בפשיעה ובשחיתות טלהגן על האינטרס הציבורי".

פלד תוקפת את הקמת הנציבות כגוף ש"הוקם ללא מחשבה מספקת ותוך התעלמות מהמלצות צוות מקצועי שבדק את הנושא". ובאשר לצעדים עליהם החליט הוועד: "לא ברור מדוע בקשה מינימלית של קבלת אישור המנהלים בזמן אמת לפעולות שהפרקליטים מתבקשים לבצע בשם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה נתקלת בסירוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות