אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי אישור ה-FDA: סיקאם מתחילה את הניסוי בטיפול בסרטן צילום: בועז אופנהיים

אחרי אישור ה-FDA: סיקאם מתחילה את הניסוי בטיפול בסרטן

הניסוי ייערך בארבעה מרכזים בארה"ב ובישראל והוא כולל שלב העלאת מינונים ושלב הרחבת הטיפול. סיקאם היא חברה פרטית הנשלטת על ידי קרן אורבימד, פונטיפקס ומורי ארקין

20.04.2015, 11:10 | ניר צליק

שלושה חודשים אחרי שקיבלה את אישור ה-FDA - סיקאם, חברת הביומד הנשלטת על ידי קרן אורבימד, פונטיפקס ומורי ארקין, מתחילה ניסוי קליני בשלב 1 לטיפול בסרטן.  הניסוי יתבצע ב-4 בתי חולים - שיבא וסוראסקי בישראל, ובתי החולים הצמודים לאוניברסיטאות יל ו-UCLA בארה"ב. החולה הראשון בניסוי קליני Phase 1 קיבל את התרופה CM-24, שהינה נוגדן חדש המפעיל את מערכת החיסון כנגד מגוון סוגי סרטן.  

קראו עוד בכלכליסט

הניסוי הקליני Phase 1 הוא הראשון בבני אדם ומתוכנן כניסוי ללא סמיות, רב מרכזי, הבודק את ההשפעה של מינונים עולים של CM-24 בחולי סרטן עם מחלה מתקדמת או חוזרת, כולל חולי מלנומה, סרטן ריאות מסוג תאים לא קטנים (NSCLC) וסרטני שלפוחית השתן, קיבה, מעי גס או שחלות.

המטרות העיקריות של הניסוי הן לאמוד את הבטיחות והסבילות של מתן רב פעמי של מינונים עולים של CM-24 ולקבוע את המינון המומלץ עבור ניסויי Phase 2. כמו כן, היעדים כוללים אפיון של פרופיל ריכוז התרופה בדם, ההשפעה שלה על מערכת החיסון, וכן הערכה ראשונית של יעילות התרופה. הניסוי ייערך בארבעה מרכזים בארה"ב ובישראל והוא כולל שלב העלאת מינונים ושלב הרחבת הטיפול. שלב הרחבת הטיפול יתמקד במטופלים עם מלנומה או ממאירויות אחרות שהגיבו לטיפול בשלב הראשון של הניסוי.

מורי ארקין, צילום: בועז אופנהיים מורי ארקין | צילום: בועז אופנהיים מורי ארקין, צילום: בועז אופנהיים

סיקאם היא חברה פרטית המבוססת על גילויים של ד"ר גל מרקל, והגיוס האחרון שלה בוצע ב-2012 - במסגרתו גויסו 5.5 מיליון דולר משלושת בעלי השליטה ועוד 2.5 מיליון דולר מהמדען הראשי.

תחום האימיונותראפיה הוא אחד מהתחומים הלוהטים יותר בתקופה האחרונה בעולם הביומד. קייט פארמה, החברה שמנהל ד"ר אריה בלדגרין, הפעילה בתחום זה של רתימת מערכת החיסון של הגוף כנגד תאים סרטניים, זינקה משווי של 633 מיליון דולר בהנפקה לפני כחצי שנה עד לשווי של כ-3 מיליארד דולר בשבוע האחרון כשברקע, הסכם שחתמה החברה עם אמג'ן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות