אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציור של פיקאסו צפוי לשבור שיא עולמי ולהימכר בכ-155 מיליון דולר צילום: בלומברג

ציור של פיקאסו צפוי לשבור שיא עולמי ולהימכר בכ-155 מיליון דולר

בית המכירות כריסטי'ס יקיים היום מכירה פומבית במסגרתה תוצע למכירה היצירה Les femmes d'Alger של האמן הספרדי; בשוק מעריכים כי המחיר יעלה על השיא כיום - 142.4 מיליון דולר ששולמו ב-2013 עבור יצירה של פרנסיס בייקון

11.05.2015, 18:34 | שירות כלכליסט
בית המכירות הפומביות כריסטי'ס יקיים היום מכירה שצפוייה לשבור שיא עבור המחיר על יצירת אמנות. ציורו של פאבלו פיקאסו  (Les femmes d'Alger), יוצע למכירה בניו יורק, ולפי ההערכות יגרוף למעלה מ-140 מיליון דולר. הערכת המחיר אינה כוללת את העמלה, שלרוב עומדת על 12%, כך שאם הציור יימכר בהערכה הנוכחית, הוא יעלה בסופו של דבר יותר מ-155 מיליון דולר, וישבור את השיא הנוכחי של הציור היקר ביותר שנמכר במכירה פומבית, שעומד על 142.4 מיליון דולר, ובו מחזיקה היצירה "שלושה מחקרים של לוסיאן פרויד" שצייר פרנסיס בייקון. הציור נמכר במכירה פומבית של כריסטי'ס בניו יורק בנובמבר 2013.

קראו עוד בכלכליסט

הציור בסגנון הקוביסטי של פיקאסו נחשב להוקרה של הצייר הספרדי לעמיתי הנרי מאטיס, שמת ב-1954. ג'וסי פילקאנן, הנשיא העולמי של כריסטי'ס אמר לפני המכירה כי להערכתו זו תהיה "מכירה בלתי נשכחת".

היצירה Les femmes d היצירה Les femmes d'Alger של פיקאסו. על פי הערכות תימכר במחיר הגבוה בעולם | צילום: בלומברג היצירה Les femmes d

"מבמת המנחה, זה די ברור שאספנים חדשים רבים שרודפים אחר יצירות מופת, ממתינים ליצירה אייקונית של פיקאסו שתופיע בשוק", מסר פילקאנן בהצהרה.

המכירה תכלול עוד אמנות נוספות, ביניהן הפסל L'Homme au Doight של אלברטו ג'קומטי, שלפי הערכות יימכר ב-130 מיליון דולר.

במאי 2010 מכרו בכריסטי'ס את הציור היקר ביותר של פיקאסו עד כה. מדובר בציור מ-1932 בשם "עירום, עלים ירוקים וחזה" (Nude, Green Leaves and Bust), שנמכר עבור 106.5 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות