אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרטנר תעביר 80 עובדים להעסקה במיקור-חוץ צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

פרטנר תעביר 80 עובדים להעסקה במיקור-חוץ

ספקית הסלולר מנהלת משא ומתן מתקדם להעברת פיתוח ותפעול חלק ממערכות המידע לאריקסון. ועד העובדים: "לא ניתן יד למיקור-חוץ בלי סיבה"

17.05.2015, 08:01 | אופיר דור

פרטנר מנהלת משא ומתן מתקדם להעברת הפיתוח, התפעול והתחזוקה השוטפת של חלק ממערכות המידע שלה לידי אריקסון ישראל, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מערכת הבילינג של פרטנר (חיוב וגבייה מלקוחות) פועלת על בסיס מוצרים של חברת LHS, שנרכשה בעבר בידי אריקסון. במסגרת ההסכם המתגבש, תשדרג אריקסון את המערכת עבור פרטנר אך גם תעביר לידיה את התפעול והפיתוח השוטף של מערכת זו ומערכות מידע נוספות, שנעשו עד כה על ידי עובדי פרטנר.

כחלק מההסכם אמורים כ־80 עובדים ומנהלים העוסקים בפיתוח ותפעול המערכות לסיים את העסקתם בפרטנר ולעבור להיות עובדי אריקסון ישראל. מדובר על כרבע מהעובדים במחלקת מערכות מידע של פרטנר שבתום 2014 מנתה 307 משרות.

ההסכם יכלול סעיף המבטיח את המשך העסקת העובדים למשך תקופה קבועה מראש, ככל הנראה בת שנה אחת. עם זאת, בוועד העובדים מתנגדים למהלך, שהועלה בידי ההנהלה לדיון בפגישה עם נציגי הוועד וההסתדרות במהלך סוף השבוע כחלק מהמשא ומתן השוטף על הסכם קיבוצי בפרטנר. מוועד העובדים נמסר כי "לא ניתן יד למיקור־חוץ והעסקה קבלנית של עובדים בלי סיבה".

הפגנה של עובדי פרטנר הפגנה של עובדי פרטנר הפגנה של עובדי פרטנר

סלקום ביצעה תהליך דומה ב־2010 כאשר העבירה כ־40 עובדים העוסקים בפיתוח ותפעול הבילינג להעסקה באמדוקס. רוב העובדים המשיכו לעבוד ממשרדי סלקום ונראה כי כך עשוי לקרות גם במקרה של פרטנר. לעומתן, פלאפון ממשיכה לבצע את רוב הפיתוח והתפעול של המערכות בתוך הבית.

אלא שהתהליך בפרטנר נרחב יותר מזה שהיה בסלקום וכולל תפעול ופיתוח של מערכות מידע נוספות לפעילות הבילינג. לפי ההערכות, העברת הפעילות למיקור חוץ צפויה להוריד עבור פרטנר את עלויות שדרוג מערכת הבילינג ולאפשר לה גם לקצץ בעלויות כוח האדם.

רק לפני חודש חתמו פרטנר, הוועד וההסתדרות על הסכם המסדיר את העברת עובדי מחלקת ההנדסה בפרטנר למיזם שיקים ויפעיל את הרשת המשותפת של פרטנר ו־HOT mobile. במסגרת ההסכם נקבע כי עד 85 עובדים ומנהלים יועברו מפרטנר למיזם החדש. במקביל נקבע כי פרטנר תפטר עד 35 עובדים ממחלקת ההנדסה.

שלוש חברות הסלולר הוותיקות נמצאות תחת לחץ להתייעל כדי להתאים את ההוצאות לשחיקה הנמשכת בהכנסותיהן. בשלוש החברות פועלים ועדי עובדים שלא ניתן לבצע הליכי פיטורים יזומים ללא הסכמתם. סלקום יצאה לאחרונה בתהליך פרישה יזומה בתנאים מועדפים, שני בתוך שנה, בשיתוף עם הוועד, ובפלאפון הורה המנכ"ל גיל שרון על הקפאת ההקמה של אתרי סלולר חדשים כחלק מההתייעלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות