אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן אליהו חתם על הסכם ניגוד עניינים חדש - לפני המינוי למנכ"ל משרד החקלאות צילום: ענר גרין

בן אליהו חתם על הסכם ניגוד עניינים חדש - לפני המינוי למנכ"ל משרד החקלאות

המינוי יובא לאישור הממשלה ביום ראשון; בן אליהו שימש מנכ"ל משרד הבינוי תחת השר אורי אריאל - וחתם אז על שני הסכמים לניגוד עניינים; יפקיד בנאמנות מניותיו בחברה הפועלת בתחום הסולארי

05.06.2015, 12:33 | גולן חזני

מנכ"ל משרד הבינוי לשעבר שלמה בן אליהו נאלץ לחתום על הסכם ניגוד עניינים חדש, בעקבות בדיקה שערך משרד המשפטים בעניינו. בעקבות החתימה על ההסכם נסללה הדרך להבאת מינויו לתפקיד מנכ"ל משרד החקלאות לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

למשרד המשפטים הגיעו תלונות לפיהן חתם בן אליהו, שסיים לאחרונה את תפקידו כמנכ"ל משרד הבינוי, על שני הסכמי ניגוד עניינים שונים - מול משרד השיכון ומול רשות מקרקעי ישראל. בסופו של הבירור הוחלט כאמור כי בן אליהו יחתום על הסכם חדש. 

כאמור, בן אליהו שימש מנכ"ל משרד הבינוי בשנתיים האחרונות, תחת השר אורי אריאל, ובין השאר קידם את תוכנית "מחיר מטרה". עם פרישתו הוא הסכים לכהן כמנכ"ל משרד החקלאות, לבקשת השר אריאל. בעבר שימש בן אליהו מנכ"ל החטיבה להתיישבות שנמצאת באחריות משרד החקלאות, ומנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל. בן אליהו מחזיק ב-8.3% בחברת אסלארי, העוסקת בתחום הסולארי. את המניות יפקיד בנאמנות. הוא ימשיך לקבל תקבולים מהחברה אבל לא ישתתף בקבלת החלטות.

שלמה בן אליהו שלמה בן אליהו שלמה בן אליהו

משפטנים מעריכים כי הרקע הבעייתי של מסמכי ניגוד העניינים של בן אליהו עלול להביא לסיכול המינוי.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "מינויו של בן אליהו למנכ"ל משרד החקלאות יעלה לאישור הממשלה ביום א', לאחר שחתם על הסכם ניגוד עניינים חדש שתואם עם משרד המשפטים וכולל גם איסור לעסוק בתחום הסולארי".

בן אליהו אמר בתגובה: "חתמתי על הסכם ניגוד עניינים חדש, שמותאם לעניינים שעוסק בהם משרד החקלאות, השונים מהתחומים שבהם עוסק משרד הבינוי ומינהל מקרקעי ישראל. זו גם הסיבה שהסכם ניגוד העניינים שלי מול משרד הבינוי ומול רשות מקרקעי ישראל היה שונה, כי כל אחד מהמשרדים עוסק בתחום שונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות