אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיסקו תייצר את האינטרנט של הענן צילום: יח"צ

סיסקו תייצר את האינטרנט של הענן

יוזמת אינטרקלאוד שהושקה בשנה שעברה צוברת תאוצה. אלון סלע מסיסקו ישראל מסביר ל"כלכליסט" כיצד אינטרקלאוד תשנה את שוק מחשוב הענן

10.06.2015, 17:18 | רפאל קאהאן

"האינטרקלאוד הולך לשנות את הדרך בה אנחנו מסתכלים על מחשוב ענן", אומר אלון סלע, מנהל תחום מחשוב ענן בסיסקו ישראל. "מה שאנחנו עושים זה לשנות את הרעיון של הפרדה בין ענן פרטי לענן ציבורי", מרחיב סלע.

קראו עוד בכלכליסט

אינטרקלאוד הוא רעיון שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. הוא תואר לראשונה על ידי קווין קלי, מייסד וויירד ב-2007. הרעיון היה שהענן יהפוך לרשת עננים מבוזרת אשר יוכלו לתקשר אחד עם השני. הוא כינה את העיקרון "הענן של העננים", ומ-2008 כבר החלו לדבר על האינטרקלאוד כדאטה סנטר של העתיד.

אלון סלע מנהל תחום מחשוב ענן בסיסקו ישראל, צילום: יח"צ אלון סלע מנהל תחום מחשוב ענן בסיסקו ישראל | צילום: יח"צ אלון סלע מנהל תחום מחשוב ענן בסיסקו ישראל, צילום: יח"צ

סיסקו הודיעה בתחילת 2014 על השקעה של למעלה ממיליארד דולר ברשת אינטרקלאוד, המאפשרת לשלב בין עננים פרטיים לעננים ציבוריים. "הרעיון הוא שלקוח לא צריך לבחור אם לבנות את הענן שלו על ענן ציבורי באמזון או מיקרוסופט, או על ענן פרטי בדאטה סנטר כזה או אחר", אומר סלע. 

"הרשת של סיסקו מאפשרת פריסת שירותים רחבה ולא מוגבלת גיאוגרפית, בדגש על מענה ללקוחות אנטרפרייז", ממשיך סלע. "לקוח שמוגבל על ידי רגולציה לא יכול להוציא את הענן שלו מחוץ לאיזור גיאוגרפי. אבל עם אינטרקלאוד, הוא יכול ליצור מבנה משולב, תוך כדי עמידה בדרישות הרגולטור", מסביר סלע.

שילוב בין עננים פרטיים לציבוריים מאפשר לייצר שירותי ענן בקלות ובמהירות, הגדלה או הקטנה של משאבים בצורה מהירה, חסכון בעלויות וצריכת משאבים על פי צורך. בנוסף ניתן להוציא עומסי עבודה בצורה שקופה ויעילה מבלי להיות מוגבלים למבנה ענן של ספק זה או אחר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות