אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר גפן התפטר תוך הטחת האשמות קשות בבעלי השליטה צילום: עמית שעל

יו"ר גפן התפטר תוך הטחת האשמות קשות בבעלי השליטה

אלי יורש כתב למשקיעים: "אינני רואה עין בעין עם בעלי השליטה והנהלת החברה, במגוון נושאים, אך בעיקר כיצד אמורה להתנהל חברה ציבורית"

14.07.2015, 17:58 | רעות שפיגלמן

יו"ר גפן השקעות, השולטת בחממות טכנולוגיות המשקיעות בתחום מדעי החיים, אלי יורש, שיגר אתמול הודעת התפטרות נוקבת כלפי בעלי השליטה והנהלת החברה. יורש כיהן כיו"ר גפן למעלה משנתיים, כאשר החל את תפקידו במאי 2013.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששיגר יורש למשקיעי החברה הוא מציין כי "מזה תקופה ארוכה אינני רואה עין בעין עם בעלי השליטה והנהלת החברה, במגוון נושאים, אך בעיקר כיצד אמורה להתנהל חברה ציבורית וכן בעניין אי הבהירות בהמשך ניהול דרכה של חברת גפן. למרות שאני חרד לחברה והיא יקרה לליבי, בשל אי ההסכמות עם הנהלת החברה וכן בשל שינויים מהותיים במצבת בעלי מניותיה, דומני כי לא נותרה בידי הברירה אלא לפנות את מקומי. התפטרותי תיכנס לתוקף לאלתר".

השינויים העיקריים במצבת בעלי המניות בתקופה האחרונה הם רכישת השליטה בגרינסטון על ידי ניסים דג'לדטי וגדי טפר, כאשר גרינסטון מחזיקה 36% ממניות גפן. מכירת השליטה בגרינסטון שנויה במחלוקת, וכבר זכתה להתנגדויות של מספר גורמים בהם מאיר גורביץ, שפנה לבית המשפט בניסיון לבטלה. גורביץ נימק בין השאר כי דג'לדטי הוא "איש השוק האפור, שהוכרז בעבר כפושט רגל, אשר בימים אלו מתנהלים כנגדו שלושה הליכים פליליים, האחד בגין גניבה בידי מורשה, השני בגין פרשת ההשתלטות על נכסי האוליגרך אלכסיי זכרנקו (שנחטף ונרצח בסנט פטסבורג בשנת 2009 כאשר זהות רוצחיו עדיין לא התגלתה), והשלישי בגין העלמות מס בהיקף של למעלה מ-40 מיליון שקל".

לגפן השקעות שווי שוק של 13 מיליון שקל והיא נסחרת ברשימת השימור בבורסה החל מסוף הרבעון הראשון של 2014, משום ששווי אחזקות הציבור בחברה נמוך מהשווי המינימלי הנדרש. מניית גפן רשמה תשואה שלילית של 12.8% מתחילת חודש יולי ותשואה חיובית של 17.3% מתחילת השנה.

גדי טפר, צילום: עמית שעל גדי טפר | צילום: עמית שעל גדי טפר, צילום: עמית שעל
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות