אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי יובנק משביתים הבוקר את פעילות הבנק

פרסום ראשון

עובדי יובנק משביתים הבוקר את פעילות הבנק

העובדים נקטו בצעד זה במחאה על כוונת ההנהלה לנקוט בצעדים חד צדדיים, לטענתם, במו"מ על קליטתם בבינלאומי

29.07.2015, 08:48 | תומר ורון

עובדי יובנק מקבוצת הבינלאומי משביתים הבוקר (ד') את פעילות הבנק. סניפי הבנק ופעילות המטה אינם פעילים ובחדר העסקאות הוצב תורן כדי לאפשר פעילות חלקית. העובדים נקטו בצעד זה במחאה על כוונת ההנהלה לנקוט בצעדים חד צדדיים, לטענתם, במו"מ על קליטתם בבנק הבינלאומי.

קראו עוד בכלכליסט

הפיצוץ בין הנהלת הבינלאומי לבין עובדי יובנק מגיע לאחר שהמו"מ כבר היה קרוב מאוד לחתימה. על פי ההסכמות שהגיעו בניהם הצדדים לפני הפיצוץ במו"מ, כ-40 עובדי מטה צפויים לפיטורים בעקבות המיזוג. נכון לסוף 2014 העסיק הבנק 240 עובדים, כמחציתם עובדי מטה. עובדי הסניפים ימשיכו לעבוד כרגיל. גם שלושה חברי הנהלה זומנו בתחילת החודש לשימוע בנושא.

סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבינלאומי, צילום: דן לב סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבינלאומי | צילום: דן לב סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבינלאומי, צילום: דן לב

הנהלת הבינלאומי הודיעה בחודש שעבר כי היא פועלת למזג את יובנק ואת בנק פאג"י (פועלי אגודת ישראל) לתוך הבנק. בנק פאג"י, שפונה בעיקר לאוכלוסייה החרדית, ויובנק, שמתמקד באוכלוסייה בעלת הון פנוי רב ומתמחה בעיקר בניהול תיקי השקעות בשוק ההון, הן חברות־בנות בנקאיות בבעלות מלאה של הבנק הבינלאומי.

ועד עובדי יובנק מצוי בסכסוך עבודה עם הבנק מאז נובמבר ועד כה לא השבית את הבנק כולו. לאחרונה נערכו שיחות ודיונים כדי להגיע להסכם שכר חדש שטרם נחתם. עובדי הבנק אינם מתנגדים לעצם המיזוג, אלא פועלים כדי שעובדי יובנק הקיימים יקבלו פתרון תעסוקתי בבנק הבינלאומי.

בבנק ציינו כי המהלך נעשה על רקע הוראות רגולטוריות ומשיקולים עסקיים וכלכליים, בראשם התייעלות והעמקת הסינרגטיות. אלא שלצד שיקולי ההתייעלות, המהלך מתבצע כשברקע עומדת תוכניתו של שר האוצר משה כחלון להפריד את הבנקים הקטנים מהקבוצות הבנקאיות. בין היתר התכוון כחלון להפריד את פאג"י מהבינלאומי ואת מרכנתיל מדיסקונט. לאחרונה הודיע גם בנק לאומי שימזג לתוכו את הבנק הערבי־ישראלי.

תגיות