אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוקעים בבור: החוב של משקי הבית תפח ב-5.4 מיליארד שקל ביולי צילום: שאטרסטוק

שוקעים בבור: החוב של משקי הבית תפח ב-5.4 מיליארד שקל ביולי

בנק ישראל: יתרת החוב של משקי הבית עמדה בסוף החודש על כ-451 מיליארד שקל. יתרת המשכנתאות גדלה ב-2.9 מיליארד שקל

29.09.2015, 11:14 | אמנון אטד
יתרת המשכנתאות של משקי הבית לא עוצרת. בחודש יולי גדלה יתרת החוב לדיור של משקי הבית בכ- 2.9 מיליארד שקל נוספים (0.9%), ובסוף החודש היא הסתכמה בכ- 314 מיליארד שקל. בכל שבעת החודשים הראשונים של השנה גדלה יתרת המשכנתאות בסכום כולל של 11 מיליארד שקל, בהמשך לעליות של 15 מיליארד שקל בשנת 2014 ושל כ-17 מיליארד שקל שנרשמה בה בשנת 2013.

קראו עוד בכלכליסט

מהנתונים שמפרסמת היום (ג') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי יתרת החוב הכוללת של משקי הבית, לדיור ושלא לדיור, גדלה בחודש יולי ב-5.4 מיליארד שקל (1.2%) והסתכמה בסוף החודש ב-451 מיליארד שקל. מתחילת השנה גדלה יתרת החוב הכוללת של משקי הבית ב-18 מיליארד שקל (4.2%).

קניית דירה (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק קניית דירה (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק קניית דירה (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

בחודש אוגוסט נרשמה ירידה קטנה נוספת של כ-400 מיליון שקל בהיקף המשכנתאות החדשות שנטלו משקי הבית, בהשוואה לחודש הקודם, והן הסתכמו בכ-6.2 מיליארד שקל. יחד עם זאת, סכום זה גבוה עדיין מממוצע נטילת המשכנתאות החדשות בשבעת החודשים הראשונים של השנה, שמסתכם בכ-5.5 מיליארד שקל.

עוד מתברר מנתוני בנק ישראל כי בחודש יולי נותרה יתרת החוב של המגזר העסקי כמעט ללא שינוי לעומת החודש הקודם ב-8.1 מיליארד שקל (1%) והסתכמה בסוף החודש ב-812 מיליארד שקל. בחודש אוגוסט הנפיק המגזר העסקי, ללא בנקים וחברות הביטוח, אגרות חוב קונצרניות בשווי של 1.9 מיליארד שקל, רובן בהנפקות של אג"ח סחירות בבורסה. סכום הנפקות זה נמוך מממוצע הגיוסים בשבעת החודשים הראשונים של השנה, שמסתכם בכ- 2.4 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
משחק הפירמידה של הבנקים בישראל זו הונאת פונזי
תכניות חיסכון בבנק? פיקדונות ""בטוחים" ? לבנקים אין אפשרות טכנית להחזיר את החובות למפקידים ולחוסכים !!! השאלה היא מי כבר העביר את כספו לבנק בגרמניה ומי יקבל תספורת על הפיקדונות והלאמת הבנקים. מי שעיניו בראשו לא משאיר בבנקים בישראל פיקדונות ותכניות חיסכון.
מיידוף... מיידוף  |  29.09.15
13.
"תחושת עושר"
בועת הנדל"ן היא הדבר היחיד שמחזיק את המשק הישראלי מעל המים. בעלי נכסים מרגישים עשירים ומוציאים בלי הכרה, זאת גם בגיבוי אשראי נדיב וזול. אבל התחושה הזאת היא אשליה מסוכנת. כי שיש לך משכנתא ענקית על הראש, כאשר משרכת את כל הקרנות שלך לצורך גיוס הון התחלתי, שהרכב מנקר העיניים הוא בליסינג ועל החופשה המפנקת בתאילנד שילמת בעזרת הלוואה מכרטיס האשראי; אזי אולי אתה גר בנכס שהשווי שלו על הנייר הוא עצום, אבל לא רק שאתה לא עשיר - השווי נטו שלך הוא אפסי והמרחק מפשיטת רגל קצר.
אזרח  |  29.09.15
לכל התגובות