אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטליגנציה מלאכותית חושפת: כך תצלמו את הסלפי המושלם

אינטליגנציה מלאכותית חושפת: כך תצלמו את הסלפי המושלם

פותחה מערכת שמסוגלת לקבוע האם תמונת סלפי מחמיאה למצולם או לא באמצעות רשת עצבים מלאכותית. אומת הרשת לא נשארה אדישה ושלחה למפתחים אלפי תמונות, מהן ניתן ללמוד איך מצלמים סלפי מעולה ומה הופך סלפי לגרוע

01.11.2015, 17:02 | נמרוד צוק
מה עושה את ההבדל בין צילום סלפי טוב לגרוע? והאם אפשר לגרום למחשבים להבדיל ביניהם? על השאלות הללו מנסה לענות הסלפי-בוט, מערכת חדשה מבוססת בינה מלאכותית שמציעה לכל המעוניין שיפוט מהיר של תמונות הסלפי שלו.

קראו עוד בכלכליסט

את הסלפי-בוט יצר אנדרה קרפטי, דוקטורנט למדעי המחשב בסטנדפורד המתמחה בתת-התחום של בינה מלאכותית המכונה "למידה עמוקה", הטכנולוגיה שעומדת מאחורי מרבית האלגוריתמים לזיהוי תמונות, תרגום אוטומטי וניתוח טקסט. קרפטי לקח רשת נוירונים מלאכותית בת 140 מיליון פרמטרים והזין לתוכה כ-2 מיליון צילומי סלפי אמיתיים מרשתות חברתיות, בצירוף מספר הלייקים שכל תמונה קיבלה, באמצעותם היא אמורה להבחין בין תמונות טובות לפחות טובות.

תמונות שניתח הסלפי-בוט, צילום: engadget.com תמונות שניתח הסלפי-בוט | צילום: engadget.com תמונות שניתח הסלפי-בוט, צילום: engadget.com

לאחר שהרשת עברה את האימון הבסיסי נתן לה קרפטי לדרג כ-50 אלף צילומים ראשונים, כדי לשפר את התוצאות, וכעת היא זמינה באמצעות חשבון טוויטר זה , שמופעל על ידי בוט. כאשר כותבים לו ציוץ פומבי שכולל תמונת סלפי מקבלים תוך כמה שניות את הציון - התמונה המפורסמת של אלברט איינשטיין עם הלשון בחוץ, לדוגמה, קיבלה ציון של 28.9 (מתוך מאה) בלבד, ולא מעט אנשים התחילו לשלוח את התמונות שלהם לבוט במה שהולך והופך לתופעת רשת.

המסקנות מהניסוי, עד כה, מעלות שכדי למצוא חן בעיני הסלפי-בוט (והטעם האנושי הטיפוסי שהוא אמור לייצג) רצוי קודם כל להיות בחורה - למעשה אין אפילו גבר אחד בין 100 הצילומים שקיבלו את הציון הגבוה ביותר. הראש צריך למלא כשליש מהתמונה, להופיע בחלק המרכזי העליון שלה ולהיות מוטה מעט הצידה. גם תמונות שנחתכות באמצע המצח זוכות לציונים גבוהים, משום מה, לצד שיער ארוך ושופע ותאורה שצובעת את העור בצבעים רוויים במיוחד. תמונות שחור-לבן וכאלה שהועברו בפילטרים זוכות גם הן לציונים גבוהים יותר. התמונות שזכו לציונים גרועים במיוחד צולמו בתאורה נמוכה, שהציגו קלוז-אפ מוגזם של הפרצוף או כללו סלפי ובו יותר מאדם אחד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות