אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולקסווגן תחלק כסף לנפגעי זיוף רמות הזיהום צילום: רויטרס

פולקסווגן תחלק כסף לנפגעי זיוף רמות הזיהום

הקונצרן הגרמני הודיע כי ישלח כרטיסי אשראי טעונים בסכום כסף שטרם נחשף לבעלי רכבים בארה"ב שהותקנה בהם תוכנת זיוף הנתונים. באירופה היא הודיעה כי תשלם כל קנס שיוטל על הלקוחות עקב זיהום גבוה מהמותר

08.11.2015, 19:46 | תומר הדר

פולקסווגן נוקטת צעדים לפיצוי בעלי כלי רכב שנפגעו מפרשת זיוף רמות פליטת המזהמים ברכביה. שלוחת החברה בארה"ב הודיעה היום כי תשלח ללקוחות כרטיסי אשראי טעונים מראש בסכומי כסף שטרם נחשפו. הכרטיסים יישלחו לבעלי מכוניות בעלות מנועי דיזל בנפח 2.0 ליטרים שיוצרו בין 2005 ל־2009. כדי להפעיל את הכרטיס יידרשו הלקוחות להגיע לסוכנות של פולקסווגן.

ההנחות הצילו את המכירות

ביום שישי הודיעה פולקסווגן כי בכוונתה לנקוט צעד דומה באירופה. במכתב פומבי שפרסם מנכ"ל החברה מתיאס מולר הוא קרא לממשלות אירופה לחייב את פולקסווגן בתשלום הקנס הצפוי לבעלי המכוניות המזהמות.

הפנגה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בוולפסבורג, צילום: בלומברג הפנגה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בוולפסבורג | צילום: בלומברג הפנגה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בוולפסבורג, צילום: בלומברג

מולר גם הבהיר כי החברה תכסה את ההפרש בתשלום המס במדינות שבהן גובה המס על כלי רכב נקבע לפי רמת פליטת המזהמים מהם. לפי הערכות אנליסטים בתחום הרכב, הקנסות והתביעות נגד פולקסווגן עקב פרשת זיוף רמת הפליטות עשויים לגרום לה להוצאה של עד 35 מיליארד יורו.  

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר פרסמה פולקסווגן את נתוני המכירות שלה לחודש אוקטובר בארה"ב. על אף ההד התקשורתי הרב שיצרה פרשת זיוף נתוני הפליטות, רשמה החברה עלייה של 0.24% במכירות בהשוואה לאוקטובר אשתקד. בחברה זוקפים את העלייה הקלה בהיקף המכירות להנחות ניכרות שהיא נתנה על כלי הרכב שלה במשך החודש. בבריטניה רשמה החברה ירידה בהיקף המכירות. לפי נתוני האגודה הבריטית ליצרנים ולסוחרי רכב (SMMT), אוקטובר הביא עימו סוף לעלייה רצופה של 43 חודשים במכירות פולקסווגן בממלכה. מכירות כל מותגי פולקסווגן ירדו ב־9.8% לעומת אוקטובר אשתקד. מכירות הרכב בבריטניה כולה רשמו ירידה של 1.1% לעומת אוקטובר אשתקד.

הספרדים לא נרתעו

 

בספרד רשמו דגמי פולקסווגן עלייה של 1.3% במכירות אוקטובר, ואילו דגמי סקודה, החברה־הבת הצ'כית של פולקסווגן רשמו עלייה של 2.9%. דווקא סיאט, החברה־הבת הספרדית של הקונצרן הגרמני, רשמה ירידה של 2.7% במדינת האם שלה, כך לפי נתוני איגוד יצרני המכוניות והמשאיות בספרד (ANFAC).

חברת המחקר LMS אוטומטיב, המתמחה בשוק הרכב העולמי, העריכה כי בסך הכל ירדו מכירות פולקסווגן ב־2.7% בממוצע בשווקים המרכזיים שלה באירופה: ספרד, בריטניה, איטליה, גרמניה וצרפת.

פרשת זיוף נתוני הפליטות המזהמות ברכבי פולקסווגן נחשפה בספטמבר על ידי הסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה (EPA). הסוכנות גילתה כי החברה התקינה תוכנה שמווסתת את הפליטות המזהמות בכלי הרכב בעת מבחנים לבדיקת רמות זיהום, במנועי דיזל בנפח 1.6 ו־2.0 ליטר. מנכ"ל החברה מרטין וינטרקורן התפטר לאחר החשיפה והחליף אותו מולר, שניהל לפני כן את יצרנית רכבי היוקרה פורשה, שגם היא נמצאת בבעלות פולקסווגן. בשבוע שעבר הודתה החברה כי התוכנה הותקנה גם ברכבי בנזין ולא רק ברכבי דיזל כמו שטענה בתחילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות