אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב תגיעו לירח?  מהיום ניתן להזמין כרטיס טיסה לחלל צילום: xcor

בקרוב תגיעו לירח? מהיום ניתן להזמין כרטיס טיסה לחלל

אתר התיירות הבריטי Kayak הודיע כי מנוע החיפוש שלו יציע רכישת מקומות בחלליות של וירג'ין גלקטיק ו-XCOR. מתי יחלו הטיסות הסדירות וכמה יעלה כרטיס?

07.12.2015, 21:50 | שירות כלכליסט

אתר התיירות הבריטי "קיאק" (Kayak) הודיע כי אפשר להזמין דרכה כרטיסים לטיסה גלקטית. על פי הודעת האתר יהיה הראשון להציע שירות זה.

קראו עוד בכלכליסט

שתי חברות מוכרות כיום כרטיסים לחלל בפער מחירים משמעותי. טיסה ב"וירג'ין גלקטיק" תעלה מעט פחות מ-250 אלף דולר לאדם ואילו ב-XCOR - XCOR Space Expeditions כרטיס בודד יעלה 137.5 אלף דולר. כמובן שטיסות אלו עדיין בשלב התיאורטי שלהם. אף לא אחת משתי החברות החלה בפועל להציע את השירות.

החללית של וירג החללית של וירג'ין גלקטיק. 250 אלף דולר לכרטיס | צילום: Virgin Galactic החללית של וירג

האופציה להזמין כרטיס בוירג'ין נפתחה כבר בחג הפסחא בגירסא האמריקאית של קיאק. על מנת למצוא את האתר, יש להיכנס למנוע החיפוש, ולהזין את התווים "90n" בשדה "From". זהו הקוד התעופתי לטיסות לחלל מהשדה שממנו תצא הטיסה בניו מקסיקו, ארה"ב. בשדה "to" בעמוד, יש להזין את התווים "50m" כדי למצוא מהו המרחק לתוך האטמוספרה של כדור הארץ שהטיסה תעבור.

באותם השדות יש להזין את תאריכי היציאה והחזרה ולבחור באפשרות "first" בשדה המחלקה. כך תקבלו הצעה לרכישת כרטיס תמורת 250 אלף דולר.

הטיסה עם XCOR יוצאת ממדבר מוהאבי בקליפורניה, ארה"ב.

החללית של XCOR. המחיר: 137.5 אלף דולר, יציאה ממדבר מוהאבי, צילום: xcor החללית של XCOR. המחיר: 137.5 אלף דולר, יציאה ממדבר מוהאבי | צילום: xcor החללית של XCOR. המחיר: 137.5 אלף דולר, יציאה ממדבר מוהאבי, צילום: xcor

ומה משך הטיסה?

דרושות 7 דקות בלבד כדי להגיע לטרמוספירה, השכבה האטמוספרית העליונה המקיפה את כדור הארץ, ו-24 דקות כדי להגיע בחזרה לכדור הארץ.

תגיות