אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השפעות הדיזלגייט: המכירות של פולקסווגן עלו, אבל לא כמו של ב.מ.וו צילום: Volkswagen

השפעות הדיזלגייט: המכירות של פולקסווגן עלו, אבל לא כמו של ב.מ.וו

מכירות החברה עלו בדצמבר ב-5%, לעומת זינוק של 20% במכירות מתחרתה. רנו: לא נמצאו ראיות שזייפנו את נתוני הזיהום

15.01.2016, 13:04 | שירות כלכליסט

פולקסווגן מתקשה להתגבר על שערוריית זיוף תוצאות הזיהום, שזתה לשם "דיזלגייט". כעת נחשף כי היא משתרכת מאחורי יריבותיה האירופיות מבחינת מכירות בשנה שעברה. מנתונים שפרסם היום (שישי) איגוד יצרניות הרכב האירופיות (ACEA) עולה כי בעוד שהמכירות של פולקסווגן עלו בדצמבר ב-4.7% לעומת שנה קודם לכן וב-6.1% עבור השנה כולה, יריבתה מבית BMW נהנתה מעלייה של 19.9% במכירות בחודש דצמבר ו-12.4% ב-2015. בדומה, רנו-ניסאן רשמה זינוק של 27.9% בדצמבר ועלייה של 9.2% עבור השנה כולה. עם זאת, החברה שרשמה את הביצועים הטובים ביותר בדצמבר היא מאזדה, שהמכירות שלה עלו בחודש שעבר ב-52%.

קראו עוד בכלכליסט

פולקסווגן אמנם שמחה להשאיר את 2015 מאחוריה, אך בינתיים היא לא נהנית מתחילה מוצלחת במיוחד גם ל-2016. השבוע דחתה סוכנות ההגנה על הסביבה של קליפורניה את התכנית שהגישה יצרנית הרכב הגרמנית לתיקון מכוניות הדיזל שבהן הותקנה התוכנה המזייפת. בקליפורניה טענו כי התיקון המוצע אינו מספיק ובכוונתם להמשיך בדיונים עם פולקסווגן למציאת פתרון.

רנו. "אפשר להירגע", צילום: איי אף פי רנו. "אפשר להירגע" | צילום: איי אף פי רנו. "אפשר להירגע", צילום: איי אף פי

עוד עולה מהנתונים שפרסם איגוד יצרניות הרכב האירופיות, כי מספר המכוניות החדשות שנרשמו ב-28 המדינות החברות באיחוד האירופי עלה בדצמבר ב-16.6% וב-9.3% עבור השנה כולה.

רנו: לא נמצאו ראיות שזייפנו

בתוך כך, יצרנית הרכב הצרפתית רנו הודיעה כי החקירה בנוגע לחשד כי זייפה בתוצאות הזיהום לא מצאה "שום ראיות לציוד זיוף בכלי הרכב של רנו". הפרסום אתמול (חמישי) על דבר החקירה מחק 5 מיליארד יורו משווי השוק של החברה, שחוותה את יום המסחר הגרוע ביותר שלה מאז הונפקו המניות ב-1994.

שרת הסביבה של צרפת סגולן רויאל, שהייתה מי שהורתה על קיום הבדיקות לגבי תוכנות הזיוף במכוניות מתוצרת צרפתית וזרה, אישרה כי לא נתגלו סימנים להונאה מצד רנו. "בעלי המניות והמעסיקים יכולים להירגע", אמרה לעיתונאים, והוסיפה כי התוכנה המזייפת נתגלתה רק במכוניות של פולקסווגן. אולם רויאל הוסיפה, כי התוצאות הראשוניות מהבדיקות גילו כי רמות הפליטה בכלי הרכב של רנו ושל חברות נוספות היו גבוהות מהמותר.

המניות של רנו צללו אתמול ב-22% לאחר שנחשף כי החוקרים פשטו על המפעלים. בהצהרה שפרסמה אתמול החברה נטען כי החוקרים בדקו את האופן שבו היא משתמשת בטכנולוגיה הנוגעת לפליטות וכן בדקה רכיבים מסוימים המיוצרים במפעלים. החקירה לגבי רנו היא הסתעפות נוספת של שערוריית פולקסווגן, שבספטמבר הודתה כי התקינה במיליוני מכוניות ברחבי העולם תוכנה המזייפת את תוצאות בדיקות הזיהום.

תגיות