אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי אג"ח אלון לגינדי: "תתחייבו להזרים או שנעמיד את החוב לפירעון מיידי" צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי אג"ח אלון לגינדי: "תתחייבו להזרים או שנעמיד את החוב לפירעון מיידי"

בעלי האג"ח מסדרה ג', שהחוב כלפיהם הוא 380 מיליון שקל, מציבים כתנראי להסכמתם למכירת אלון רבוע כחול לגינדי החזקות הזרמה של 300 מיליון שקל. הפועלים ומזרחי טפחות הצטרפו לדרישה, ומשפחת גינדי צפויה להגיע להחלטה היום

02.02.2016, 06:53 | גולן חזני

אם למישהו היו תקוות כי העסקה למכירת השליטה באלון רבוע כחול תצא בכל זאת לפועל, הפגישה שנערכה אתמול בין כל המעורבים הבהירה שהסיכוי לכך קלוש עד אפסי. ל"כלכליסט" נודע כי בפגישה העמידו מחזיקי האג"ח של אלון רבוע כחול אולטימטום לליטל גינדי מטלון, נציגת החברה הרוכשת גינדי החזקות: "יש לכם זמן עד יום רביעי בצהריים להודיע על נכונות להזרמה של 300 מיליון שקל לתוך החברה. אחרת נחליט באסיפה על העמדת החוב לפירעון מיידי".

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, ל"כלכליסט" נודע כי גם בנק הפועלים ובנק מזרחי טפחות, הנושים הבנקאיים הגדולים של אלון רבוע כחול, נפגשו עם משפחת גינדי ודרשו ממנה להזרים 300 מיליון שקל. על פי הערכות, משפחת גינדי תתכנס היום להשיב על הדרישה. אם תסכים, תיסלל במפתיע הדרך לעסקה. אמנם מדובר בסכום לא קטן, אבל רק בשבוע שעבר הציעה גינדי החזקות לרכוש את השליטה בחברה־הבת רבוע כחול נדל"ן (54%) תמורת 900 מיליון שקל.

הפגישה עם מחזיקי האג"ח אתמול ארכה שעה ונכח בה גם אביגדור קפלן, יו"ר אלון רבוע כחול, שמיעט להתערב. עוה"ד צורי לביא ושיראל גוטמן־עמירה ליוו את קפלן.

גוטמן־עמירה, לשעבר בכירה ברשות ני"ע, מלווה את קפלן בהסדר במקום אמיר ברטוב. המחזיקים, שיוצגו בידי חבר הנציגות עופר גזית והיועץ המשפטי עו"ד עדי פיגל, אמרו לגינדי ולקפלן: "אנחנו לא נסכים לכך שתעשו עסקה עם המניות של אלון רבוע כחול. אנחנו לא צריכים אתכם ויודעים למכור את המניות לבד.

כדי שרק נתחיל לדבר איתכם, אנחנו דורשים להעביר 300 מיליון שקל לחברה". בתגובה, השיב קפלן: "על הזרמת הכסף אתם צריכים לדבר עם הגינדים, בבקשה דברו איתם". גינדי ענתה לו: "אבל אתה התחייבת להביא להסדר, לא? אני באה לחברה הזו רק אחרי שהיא סגרה את ההסדר". היא פנתה למחזיקים ואמרה: "אין לי שום דבר איתכם, שום עסק. אין לי כוונה לריב איתכם. במקרה הכי גרוע הכסף יישאר אצלנו בכיס. אבל אנחנו קונים חברה עם הסדר חוב, ולא לפני הסדר".

עופר גזית נציג בעלי האג"ח, צילום: עמית שעל עופר גזית נציג בעלי האג"ח | צילום: עמית שעל עופר גזית נציג בעלי האג"ח, צילום: עמית שעל

גינדי פנתה למחזיקי האג"ח: "באנו להביא לחברה יותר ממה שהיה לה קודם. אנחנו יודעים לייצר ערך". בתגובה אמרו גזית ופיגל כי "אנחנו לא מחפשים לייצר ערך. אנחנו רק רוצים שתמכרו את רבוע כחול נדל"ן ותחזירו לנו את החוב".

הפגישה הסתיימה באווירה פסימית עם תחושה שהסיכוי לעסקה קלוש. מחר תתכנס האסיפה שתדון בהעמדת האג"ח מסדרה ג', שהחוב כלפיהם עומד על 380 מיליון שקל, לפירעון מיידי והסמכת הנאמן לנקוט את ההליכים הדרושים ליישום ההחלטה על העמדת החוב לפירעון מיידי.

כפי שנחשף שלשום ב"כלכליסט", מחזיקי האג"ח בראשות איילים, מור, ילין ומגדל שוקי הון מתנגדים נמרצות לעסקה וטוענים שהיא נועדה לחלץ את בעלי השליטה באלון מתביעות אישיות בנוגע לאחריותם לקריסת החברה־הבת מגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות